i3 10100F GTX 1650S sistemde Valorant düşük FPS veriyor

EOS

Centipat
Daha fazla  
i3 10100F.
GTX 1650 Super.
16 GB RAM.

Valorant'ta acayip FPS düşüklüğü var.
Poligonda 450 görürken 320 300'e kadar düştü neden kaynaklı olabilir sıcaklık değerlerim normal.

100 FPS neden düştü onu merak ettim poligon da 300 veriyor ama oyunda 150.
Poligon bomboş antrenman haritası hocam, o kadar almanız normal.

Bu bilgi hiç bir bilimsel veriye dayanmasada ben sana şöyle bir kısa hikaye anlatayım dostum Valo konusunda;

Geçen sene 60 hz li 8-9 senelik 4.nesil intel işlemcili laptopumla 100 küsür fps aliyordum. Pc cok eski oldugu icin 2-3 ayda bir ssd yi formatlayıp valo oynuyordum fps düştüğünde ve 50-60 fpslere kadar düşen o oyun formattan sonra 100 leri görüyordu tekrar.

Geçen senede kasa aldım i5-11400f ve 2060 lı bir sistemim var. Yaklaşık 1 yil boyunca 350-450 fps aralığında oynarken 1 ay önce ben de aynı sorunu yaşadım. 160 fpslere kadar düşüyordu. Termal macun fetişim olduğu için 3 ayda bir yenilerim yani benim sıcaklık değerlerimde cok standart normal. Bu sorunu lan acaba yine formatla çözer miyim diye bi düşünüp denedim, dandik sistemde aldığım sonuç bu sistemde de işgördü ve şuan tekrar 300+ fpslerle oynuyorum.

Valorantın islemci oyunu olduğunu düşünürsek senin işlemcin tek çekirdekte 250-300 fps yi rahat rahat verir. İstersen bir dene.

Bu bilgi hiçbir bilimsel veriye dayanmasada ben sana şöyle bir kısa hikaye anlatayım dostum Valorant konusunda;

Geçen sene 60 hzli 8-9 senelik 4.nesil Intel işlemcili laptopumla 100 küsur FPS aliyordum. PC cok eski oldugu icin 2-3 ayda bir SSD'yi formatlayıp Valorant oynuyordum FPS düştüğünde ve 50-60 FPS'lere kadar düşen o oyun formattan sonra 100leri görüyordu tekrar.

Geçen senede kasa aldım i5-11400F ve 2060'lı bir sistemim var. Yaklaşık 1 yil boyunca 350-450 FPS aralığında oynarken 1 ay önce ben de aynı sorunu yaşadım. 160 FPS'lere kadar düşüyordu. Termal macun fetişim olduğu için 3 ayda bir yenilerim yani benim sıcaklık değerlerimde cok standart normal. Bu sorunu lan acaba yine formatla çözer miyim diye bir düşünüp denedim, dandik sistemde aldığım sonuç bu sistemde de işgördü ve şu an tekrar 300+ FPS'lerle oynuyorum.

Valorant'ın islemci oyunu olduğunu düşünürsek senin işlemcin tek çekirdekte 250-300 FPS'yi rahat rahat verir. İstersen bir dene.

Formatlarsam Windows gider orijinal değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı