i3 10100F sistemde Windows 11'e geçmeli miyim?

Omertokus

Femtopat
Daha fazla  
  • i3 10100F.
  • 16 GB RAM.
  • XFX RX6500 XT.

Gündelik kullanım ve oyun için sizce; Windows 10'da mı kalmalıyım? Windows 11'e geçmeli miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
11'e de gecebilirsiniz fakat 10 da kalmanız daha iyi sanırım.

Ben de i310100F +16 GB RAM +RTX 3050 kullanıcısıyım. Performans ve stabillik olarak Windows 11 gayet akıcı ve güzel. Hem işlemciniz Windows 11 ile de tamamen uyumlu.😀😀😀👍

BIOS ayarlardan Secure Boot'u açmayı ve PCH-FW configration seçeneğini Firmware TPM yapmayı unutmayın.😁😁👍
Sıfır kurulum tavsiyemdir.👍
Ayrıca Windows 11 USB'sini Microsoft'un medya oluşturma aracıyla oluşturun.👍

Son düzenleme:
  • i3 10100F.
  • 16 GB RAM.
  • XFX RX6500 XT.

Gündelik kullanım ve oyun için sizce; Windows 10'da mı kalmalıyım? Windows 11'e geçmeli miyim?
Hocam sıkıntı yaratmaz ama daha stabil olmasını bekleyin:
https://www.technopat.net/sosyal/ko...a-neden-gecmek-gerekli.2071524/#post-16291610😀

Windows 11 ile de tamamen uyumlu.😀😀😀👍
BIOS ayarlardan Secure Boot'u açmayı ve PCH-FW configration seçeneğini Firmware TPM yapmayı unutmayın.😁😁👍
Ayrıca Windows 11 USB'sini Microsoft'un medya oluşturma aracıyla oluşturun.👍
Hocam rehber yapsaydınız mesaj halinde(!)

Hocam sıkıntı yaratmaz ama daha stabil olmasını bekleyin:
https://www.technopat.net/sosyal/ko...a-neden-gecmek-gerekli.2071524/#post-16291610😀

Hocam rehber yapsaydınız mesaj halinde(!)

Tamam biraz abarttım. Ama Windows 11'i bypass olmadan kurmak için bu ayarlar şart.👍
Bunları söylemesem çoğu kişi gibi hiçbir ayar yapmayıp Windows 11'i kurmaya çalışacak ve bilgisayar büyük ihtimalle Windows 11 kurulumda TPM kapalı diye TPM hatası verecek.
Sonra arkadaş bilgisayarı Windows 11 desteklemiyor zannedip Windows 10'da kalacak.

@Omertokus
TPM açma videosu YouTube'da var. Technopat'ın bu konuyla ilgili shorts videosu "Windows 11 TPM açma Intel" yazın. En yukarıda çıkacaktır.
Secure Boot ayarı açmayı büyük ihtimalle biliyorsunuzdur zaten.

Tamam biraz abarttım. Ama Windows 11'i bypass olmadan kurmak için bu ayarlar şart.👍
Bunları söylemesem çoğu kişi gibi hiçbir ayar yapmayıp Windows 11'i kurmaya çalışacak ve bilgisayar büyük ihtimalle Windows 11 kurulumda TPM kapalı diye TPM hatası verecek.
Sonra arkadaş bilgisayarı Windows 11 desteklemiyor zannedip Windows 10'da kalacak.

@Omertokus
TPM açma videosu YouTube'da var. Technopat'ın bu konuyla ilgili shorts videosu "Windows 11 TPM açma Intel" yazın. En yukarıda çıkacaktır.
TPM ve Secure Boot gereksinimlerini rufus ile yazdırınca kapatabiliyor arkadaş zaten.

TPM ve Secure Boot gereksinimlerini Rufus ile yazdırınca kapatabiliyor arkadaş zaten.

Bunu yapılmasını tavsiye etmiyorum ben.😃.

Ayrıca arkadaşın bilgisayarı Windows 11 destekliyor.👍 neden Rufus ile uğraşsın.🤔 direk olarak Media Creation Tool ile yazdırabilir.

Biraz TPM 2.0 ve Secure Boot'u açmakla uğraşsanız aslında birçoğunuzun bilgisayarı Windows 11'i destekliyor.🤔
Kısaca söylemek gerekirse:
Windows 11'in işlemci gereksinimlerini karşılayan bütün bilgisayarlar aslında Windows 11 destekliyor.😃
Sadece BIOS'da ya TPM 2.0 ya da Secure Boot kapalı oluyor.👍

Siz ise sözde kolaylık olsun diye Bypass'a kaçıyorsunuz. He bu da yetmezmiş gibi destekleyen sistemlere bile bypass öneriyorsunuz.🙄

@Omertokus

Intel işlemciler için TPM videosu:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
AMD işlemciler için TPM videosu:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı