i3 10100F sisteme 500 TL PSU önerisi

• Konuyu başlatan yuseka
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 939
Sharkoon'un PSU'su ile bu birkaç ay içinde 3 adet kasa topladım sadece birinde ucu ucuna kasanın arkasından kablo görünmeyecek şekilde CPU güç kablosunu takabildim oda ufak bir kasa idi. Sharkon rev200 model kasadada kullandım kasa oldukça heybetli ve büyüktü arkadan gizleyerek kablo boyu yetmemisti ama iç taraftan rahatlıkla takabildim. Bunlari göz önünde bulundurabilirsiniz. Sisteminiz için 550W rahatlıkla yetecektir marka olarak da Seasonic, FSP, SilverStone, High Power tercih edebilirsiniz.

Hocam ana kapasitörleri kaliteli ama korumaları az, akım koruması yok. Bir de grup düzenlemesi kullanılıyor. Alınmaz bence XPG Pylon varken.
Hocam, korumalar var. Yüksek güç, kısa devre, gerilim koruması var. Güç=AkımXGerilim. Dolayısıyla var.

Yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum arkadaşlar, ama ben hangisini almalıyım yani bana arasından en iyi ve en uygun bir ürünü direk söyleseniz alsam kararsım kaldım hangisini seçmeliyim bir de 650 Watt bu sistem için fazla mı? 550 yeterli olur mu? 550 alsak sonra pişman olmayız degil mi? Bu sistemi en az kaç Watt kaldırır? Bana direk bir ürün söyleyin ben onu alacagım arasından en iyi ve en uygunu hangisi üzmiyecek öyle kablo kısalıgı falan sorunu çıkartmayacak. Kasam ATX.
Al, geç.

Hayır değil.

Hocam derdimi bir önce ki cevap ta anlattım rica etsem bir yardımcı olur musunuz?

Yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum arkadaşlar, ama ben hangisini almalıyım yani bana arasından en iyi ve en uygun bir ürünü direk söyleseniz alsam kararsım kaldım hangisini seçmeliyim bir de 650 Watt bu sistem için fazla mı? 550 yeterli olur mu? 550 alsak sonra pişman olmayız degil mi? Bu sistemi en az kaç Watt kaldırır? Bana direk bir ürün söyleyin ben onu alacagım arasından en iyi ve en uygunu hangisi üzmiyecek öyle kablo kısalıgı falan sorunu çıkartmayacak. Kasam ATX.
XPG Pylon 550W al. 1650S + i3 10100F'e 450 - 400W bir PSU yettiğini düşünürsek 550W hayli yeter.

XPG pylon 550W al. 1650S + i3 10100F'e 450 - 400W bir PSU yettiğini düşünürsek 550W hayli yeter.

Çok sağolun hocam ben bir bakayım büyük ihtimal onu alırım. Bir de hocam benim bir sorum daha olacak benim alacagım kasada 3 fan var 2 önde 1 arkada egzoz fan ama anakartta bildigime göre bir giriş var bunun içinde bir sys fan çoklayıcı gerekiyormuş bana güvenilir üzmeyecek bir tane önerebileceginiz var mı acaba?

Çok sağolun hocam ben bir bakayım büyük ihtimal onu alırım. Bir de hocam benim bir sorum daha olacak benim alacagım kasada 3 fan var 2 önde 1 arkada egzoz fan ama anakartta bildigime göre bir giriş var bunun içinde bir sys fan çoklayıcı gerekiyormuş bana güvenilir üzmeyecek bir tane önerebileceginiz var mı acaba?

Geri
Yukarı