i3 10100F vs Ryzen 3 3100

i3 10100F öneririm, daha ucuz ve daha güçlü. Ekran kartı olarak RX 5500 XT 8 GB veya GTX 1660 Super öneririm.
Hepinize teşekkür ederim arkadaşlar aslında ben de o taraftandım da Mediamarkt çalışanları aklımı karıştırdı :D Hocam 1660 kasıtlı olarak yazdığını sanıyorum yani benim yazdıklarım arasında en iyisi RX 5500XT. 8 GB almayacağım hem biraz pahalı hem dediğim gibi ağır oyunlar oynamayacağım. Peki son olarak linklerini aşağıya bıraktıklarımdan hangisi ?

Hocam ikinize özelden mesaj atmaya çalıştım ama bulamadım. Kasanın çok önemi var mıdır ? Ucuz yollu önerebileceğiniz kasa psu çiftlisi var mıdır ?
Ben bunu düşünmüştüm bir sıkıntı yapabilir mi ? Power Boost VK-P1900B 500W Bilgisayar Kasası
powerboost kesinlikle önermem. daha demin bir arkadaşa yardım ediyorduk. powerboost marka psu ile sıkıntı yaşamış. kasa kalitesiz olabilir ama güç kaynağını kesinlikle önermem.
Güç kaynağı olarak bunu öneririm. Gayet kaliteli bir marka. Kasa olarak istediğin kasayı alabilirsin. Hava akışı güzel olsun yeter.

Geri
Yukarı