i3-10100F vs. Ryzen 3100 sistem

Intel sistem mi kurmalıyım AMD mi?

• Intel

• AMD

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Ryzen 3100 de güzel 10100Fde güzel bir işlemci.
10100F işlemci 3300X' i yer yer geçiyor, yer yer aynı vesaire. Çok ucuz ve iyi bir işlemci. RAM frekansından dolayı eksisi var.
R3 3100 ise size OC şansı ve RAM frekans avantajı sağlıyor. Lakin 3300X performansı yakalamak için 4.3- 4.4 GHz değerine çıkmanız gerekiyor. (4.3 GHz=R3 3300X)
Bu şekilde ancak aynı performansı yakalayabilirsiniz. Fakat bu şekilde OC yapmak için 200 300 TL' yi gözden çıkarıp soğutucu almak zorundasınız. 4. 5GHz' lere kadar çıkabilirsiniz bu arada.
Bu da 10100F almak için yeterli bir sebep.
Şahsen şu işlemci 2 ay önce çıksa idi, ben de alırdım. Lakin yoktu R3 3100 aldım. Kesinlikle pişman değilim. 2 İşlemci de pişman etmez.
Hangisi kafanıza yatar ise seçim yaparsınız.

Son düzenleme:
Zorlayıp bunu alacağım gibi.

Net Ryzen 3 3100'lü sistem derim. Zaten oyun performansında daha yüksek FPS veriyor. Hem de b serisi bir anakart kullanarak rahatlıkla OC yapabileceksin, 2 veya 3 yıl sonra yükseltme yapmak istersen daha iyi işlemcileri OC avantajı ile kullanabileceksin.

Hangi oyun performansında daha yüksek veriyor. Anca CS:GO gibi oyunlarda 10 FPS daha fazla verir fakat RDR 2 gibi zorlanacak oyunlarda Intel tarafı daha yüksek FPS verir.

Yeni konular

Geri
Yukarı