i3-10100F vs. Ryzen 3100 sistem

Intel sistem mi kurmalıyım AMD mi?

• Intel

• AMD

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.

Lnx

Hectopat
Sistem kuracağım ama çok kararsızım. Bir kısım kesinlikle AMD diyor, bir kısım kesinlikle Intel. Sizce en faydalı ne olur?

i3 10100F veya Ryzen 3 3100 alacağım.

Yayın yapmayı düşünmüyorum. Oyun için.

Net Ryzen 3 3100'lü sistem derim. Zaten oyun performansında daha yüksek FPS veriyor. Hem de B serisi bir anakart kullanarak rahatlıkla OC yapabileceksin, 2 veya 3 yıl sonra yükseltme yapmak istersen daha iyi işlemcileri OC avantajı ile kullanabileceksin.

Net Ryzen 3 3100'lü sistem derim. Zaten oyun performansında daha yüksek FPS veriyor. Hem de B serisi bir anakart kullanarak rahatlıkla OC yapabileceksin hem de 2 veya 3 yıl yükseltme yapmak istersen daha iyi işlemcileri OC avantajı ile kullanabileceksin.
Oyun performansında daha yüksek FPS vermiyor.

@LeyzZ R3 3100'ün daha yüksek FPS verdiği falan yok, 10100F daha fazla FPS vermekte. Ek olarak kaç kere açıkladım. Nedir bu 3100 fanboyluğu?

10100F daha üstün, onu tercih et. Ek olarak diğer sistem parçalarını söylebilir misin?
Asus B-410M-K.
Adata 3000MHz Ram x2.
Palit 1660 Super.
Dark Pollux Mesh.
FSP Hydro 500W+80.
Patriot 240GB SSD.

@LeyzZ R3 3100'ün daha yüksek FPS verdiği falan yok, 10100F daha fazla FPS vermekte. Ek olarak kaç kere açıkladım. Nedir bu 3100 fanboyluğu?

10100F daha üstün, onu tercih et. Ek olarak diğer sistem parçalarını söylebilir misin?

Oyun performansında daha yüksek FPS vermiyor.

10100F en fazla 2666 MHz RAM destekliyor, OC yapılmıyor, 10100F ile birlikte alacağınız anakarta ilerleyen dönemlerde işlemci yükseltmesi yapmak aşırı mantıksız oluyor. Öbür taraftan OC avantajı olan yükseltme avantajı olan bir ürün var. Fanboy falan değilim sistemimi ben de yeni aldım ve bayağı araştırdım bunu. Yapılabilecek en mantıklı seçenek düşük bütçeli sistemlerde Ryzen işlemci ve B serisi anakart kullanmaktır.
ASUS B-410M-K.
Adata 3000MHz RAM X2.
Palit 1660 Super.
Dark Pollux Mesh.
FSP Hydro 500W+80.
Patriot 240GB SSD.

Ryzen tercih edersen hangi anakart alacaksın peki?

10100F en fazla 2666 MHz RAM destekliyor, OC yapılmıyor, 10100F ile birlikte alacağınız anakarta ilerleyen dönemlerde işlemci yükseltmesi yapmak aşırı mantıksız oluyor. Öbür taraftan OC avantajı olan yükseltme avantajı olan bir ürün var. Fanboy falan değilim sistemimi ben de yeni aldım ve bayağı araştırdım bunu. Yapılabilecek en mantıklı seçenek düşük bütçeli sistemlerde Ryzen işlemci ve B serisi anakart kullanmaktır.

Ryzen tercih edersen hangi anakart alacaksın peki?
Gigabyte B450M S2H.

İki farklı sistem arasında 100 lira civarı bir fark olacak. Kararını iyi ver derim pişmanlık yaşama sonra.

Geri
Yukarı