Mavericks i3-10110u sisteme Hackintosh kurma

Daha fazla  
RAM
8 GB DDR4
SSD veya HDD modeli
SCSI\DiskNVMe PM991_NVMe_Samsung
Ekran kartı
Intel(R) UHD Graphics drivers / HP NA
Anakart
Sistem Modeli Latitude 3410
İşlemci
Intel(R)Core i3-10110U CPU @ 2.10GHz 2592Mhz 1 çek

RAM​

8 GB.
SO-DIMM
DDR4.
2666 MHz.

işlemci​

Intel Core i3.
i3-10110u
2.10 GHz Turbo 4.10 GHz.
4 MB cache.
2 çekirdekli işlemci.

ekran kartı​

Ekran Kartı Bellek TipiOnboard
Ekran Kartı HafızasıPaylaşımlı
Ekran Kartı TipiDahili Ekran Kartı
Ekran KartıPaylaşımlı

Ekran özelliği.
14"
Full HD.
1920 X 1080.
IPS.

Bu sisteme haangi Hackintosh kurulur konu açmaktan bıktım çok denedım.
Maksimum İşlemci Hızı4,1 GHz
Max Ekran Çözünürlüğü1366 x 768
Optik SürücüYok
Parmak İzi OkuyucuYok
Ram (Sistem Belleği)8 GB
Ram TipiDDR4
RenkSiyah
SSD Kapasitesi256 GB
Temel İşlemci Hızı2,1 GHz
Ürün ModeliNotebook
WebcamVar

Harddisk KapasitesiYok
HDMIVar
İşlemci Cache4 MB Cache
İşlemci Nesli10.Nesil
İşlemci TipiIntel Core i3
İşlemci10110U
İşletim SistemiYok (Free Dos)

Konuyu niye Mavericks olarak açtınız? Mavericks eski bir sürüm, bir de zaten diğer konuda ne yapacağınızı söylemiştim. O mesajdakileri takip edin.
Tamamdır hocam, anladığım kadarıyla UHD 620 var. Eğer öyleyse uyumludur, kuruluma geçebilirsiniz. Buradan Monterey imajını indirin ve içindeki RAW dosyasını BalenaEtcher ile USB'ye yazdırın.
OpenCore: macOS Monterey 12.3 Intel & AMD Kurulum İmajı
Yazma işlemi bitince OC EFI diye bir bölüm oluşur o bölümün içindeki EFI/OC'ye girip Comet Lake UHD 620 içeren configin adını config.plist yapın, uzantılar kapalıysa sadece config. Sonrasında macOS kurmak istediğiniz diskten bir bölüm ayırıp o bölümü herhangi bir formata biçimlendirin. Sonrasında BIOS ayarlarınızı yapıp kuruluma geçmeyi deneyin, kurulum açılırsa Disk İzlencesine girip tüm aygıtları göstere basıp ayırdığınız bölümü bulup seçin ve üstten sil butonuna basıp APFS olarak biçimlendirin. Biçimlendirme bitince geri dönün ve macOS'i yükleye basıp bölümü seçin.

Eğer o EFI ile sorun yaşarsanız o EFI'yi USB'den silin ve bu EFI'yi atın. Sonrasında EFI/OC/config klasörünün içinden uyumlu configi seçip EFI/OC'ye geri atın ve adını yine config yapın.

@e.n.e.s SCSI\DiskNVMe PM991_NVMe_Samsung

VMware'den Sierra'yı Monterey yaptım şimdi bozuldu. Bu EFI'yı oradan atacaktım ya bu sefer Mac gıttı ımajı yazdım ben hocam.

Vmvareden sıerrayı Monterey yaptım sımdı bozuldu bu EFI'yı oradan atacaktım ya bu sefer Mac gıttı ımajı yazdım benn hocam.

Bir program var diskleri tüm partitionlara formatlıyor macOS HFS falan da var, oradan yapsam sonra USB'den yazsam oraya, macOS atsam olur mu?

@e.n.e.s SCSI\DiskNVMe PM991_NVMe_Samsung
Evet doğru, sadece iGPU modelini öğrenmeye odaklanmışım. Diğer donanımlara bakmamışım bile :D. Bu arada @hackintosh kuramama siz sanal makineye mi kuracaksınız yoksa direkt ana sisteme mi? Çünkü bir sanal makine diyorsunuz bir Hackintosh. Ek olarak lütfen anlaşılır ve yazım kurallarına uyarak mesaj yazın.

Son düzenleme:
Ne yazdığınızı anlıyorum ne de yaptığınız işlemleri.

Hocam bana ne kurulur bilmem ama @e.n.e.s hocamın dedıgı sıstemı balena ile yazdım USB'ye, ardından PC USB'yı tanidi.

Evet doğru, sadece iGPU modelini öğrenmeye odaklanmışım. Diğer donanımlara bakmamışım bile :D. Bu arada @hackintosh kuramama siz sanal makineye mi kuracaksınız yoksa direkt ana sisteme mi? Çünkü bir sanal makine diyorsunuz bir Hackintosh. Ek olarak lütfen anlaşılır ve yazım kurallarına uyarak mesaj yazın.

Windows yanına istiyorum efendim.
Şunu belirtmek istemiştim, EFI klasorum PC'de görünmüyor. Ben de sanal makıneden atacaktım EFI'yı, dedıgınız kurulumu gerceklestırmeye calısıp uygun Config ile yazacağım. Sonucu bırlıkte bakarız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows'un yanına kuracaksanız size bir EFI hazırlayıp atacağım o zaman, çünkü SSD konusunda sıkıntılar var.

Hocam çok çok teşekkür ederim. Vay be, benim için çok önemli. Ayrıca PC'min Monterey desteklediğine halen inanamıyorum.

Dosya Ekleri

• WIN_20220529_13_56_41_Pro.jpg
    WIN_20220529_13_56_41_Pro.jpg
    92,6 KB · Görüntüleme: 81
Son düzenleyen: Moderatör:
EFI'yi hazırlamadan önce iki şey soracağım, elinizde başka bir disk var mı? Bu USB HDD de olabilir. İkincisi Aygıt Yöneticisine girip Standart NVM Express Denetleyicisini bulun ve sağ tıklayın, sonrasında özelliklere basın ve ayrıntılara girin, oradan da BIOS aygıt adını seçip buraya atın.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı