i3 1200F sistemde anlık takılmalar oluyor

RohanlıEomer

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba kardeşime yeni bir bilgisayar topladık. Windows açıldığında anlık takılmalar oluyor sonra normale dönüyor biraz oyun oynadıktan sonra tekrar ufak tefek takılmalar oluyor. Sistemde mining yapılmış RX580 takılıydı. Ben ondan dolayı olduğunu düşünüp başka bir kart ile denedim yine aynı tepkileri aldım. Windows 10 kullanıyorum. Tüm güncellemeler yaptım. BIOS güncel her şey tam diye düşünüyorum. Hatanın kaynağını bulamadım.
Sistem özellikleri.
ASUS H610M K4 anakart.
Intel i3 1200F işlemci.
XPG 3200MHz DDR4 RAM.
Kingston 500GB M.2 SSD.
650W +80 Bronze güç kaynağı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba kardeşime yeni bir bilgisayar topladık. Windows açıldığında anlık takılmalar oluyor sonra normale dönüyor biraz oyun oynadıktan sonra tekrar ufak tefek takılmalar oluyor. Sistemde mining yapılmış RX580 takılıydı. Ben ondan dolayı olduğunu düşünüp başka bir kart ile denedim yine aynı tepkileri aldım. Windows 10 kullanıyorum. Tüm güncellemeler yaptım. BIOS güncel her şey tam diye düşünüyorum. Hatanın kaynağını bulamadım.
Sistem özellikleri.
ASUS H610M K4 anakart.
Intel i3 1200F işlemci.
XPG 3200MHz DDR4 RAM.
Kingston 500GB M.2 SSD.

SSD yapabilir bende de öyle oluyordu 100DE100 kullanıyordu çok kasıyordu başlarda SSD değiştirdim gram kasma yok.

İ3 10105F ile öyle bir sorun yaşamıyorum. Muhtemelen SSD veya RAM den kaynaklı bir problemdir. Çift slot RAM kullanıyorsanız teker teker takarak deneyebilirsiniz. Olmazsa farklı bir SSD ile denenebilir.

Sistem özellikleri.
ASUS H610M K4 anakart.
Intel i3 1200F işlemci.
XPG 3200MHz DDR4 RAM.
Kingston 500GB M.2 SSD.
Memtest86 ile bellek testi yapın. Sonra da ProcessHacker ya da Explorer'dan rapor alıp buraya atın, inceleyelim.

Yeni konular

Geri
Yukarı