i3 12100F Arc A750 oyunlarda düşük FPS

16 GB da RAM'im var ama oyunlarda düşük FPS alıyorum. Neden olur?

Ayrıca arada FPS düşmesi da yiyorum.

Hangi oyunlarda? Kaç FPS? Bunun gibi detayları verirseniz seviniriz.

Efootbalda bazen 30'a 40a kadar düşüyor.

Hangi oyunlarda? Kaç FPS? Bunun gibi detayları verirseniz seviniriz.

Hocam RAM'larim normalde 3200MHz ama 2400'de çalışıyor bundan dolayı olabilir mi? Ve bunu nasıl arttırırım?

Son düzenleme:
Ayrıca arada FPS düşmesi da yiyorum.

Efootbalda bazen 30'a 40a kadar düşüyor.

Hocam RAM'larim normalde 3200MHz ama 2400'de çalışıyor bundan dolayı olabilir mi? Ve bunu nasıl arttırırım?
hocam tabiki olabilir. Anakart marka modele göre aratın çok kolay bi işlem bios menüsü üzerinden yapılıyor sizin anakartın modeli bilmediğim için bir şey diyemiyeceğim ancak oldukça basit bir işlem

Hocam tabii ki olabilir. Anakart marka modele göre aratın çok kolay bir işlem BIOS menüsü üzerinden yapılıyor sizin anakartın modeli bilmediğim için bir şey diyemeyeceğim ancak oldukça basit bir işlem.

GIGABYTE H610M H 3200MHz DDR4 Soket 1700 M.2 USB 3.2 HDMI D-Sub mATX Anakart | ITOPYA anakartım bu hocam 3200MHz destekliyor.

Simdi ayarlardım hızını.

Son düzenleme:
16 GB da RAM'im var ama oyunlarda düşük FPS alıyorum. Neden olur?

Hocam Arc kartlar diğer serilere göre yeni çıktığından bayağı sorun yaratabiliyorlar. Bu yüzden dolayı her driver güncellemesinde yüksek performans artışı olabiliyor. Ekran kartı sürücüleriniz güncel değilse güncellerseniz belki sorununuz düzelir.

Hocam Arc kartlar diğer serilere göre yeni çıktığından bayağı sorun yaratabiliyorlar. Bu yüzden dolayı her driver güncellemesinde yüksek performans artışı olabiliyor. Ekran kartı sürücüleriniz güncel değilse güncellerseniz belki sorununuz düzelir.
Sürücülerim güncel ben şunu anlayamadım rtx 3060 eşiti diyorlar ben 120 alıyorum 3060lı arkadaşım 600 falan alıyor işlemcisi i7 10.nesil benimki i3 12.nesil olduğundan dolayı mı bu fark

Geri
Yukarı