i3-12100F RTX 3070 Ti sistem için yükseltme tavsiyesi

Yoogi

Decapat
Daha fazla  
Halihazırda bir sistemim var fakat yükseltmek istiyorum ve ekran kartı olarak da RTX 4070 Ti düşünüyorum, 2K da rahat oynayabileceğim bir sistem arıyorum bunun için bileşen tavsiyesi istiyorum.
İşlemci.
Anakart.
PSU.
RAM.
SSD.
Monitör.
Sıvı soğutma.

Son düzenleme:
i3 12100F, 4070 Ti için yetersiz kalabilir. 13. nesil bir işlemci ve ona uygun bir anakart alabilirsiniz. Bunun dışında pek yükseltme yapmaya gerek yok. Belki RAM'i 32 GB yapabilirsiniz.

i3 12100F, 4070 Ti için yetersiz kalabilir. 13. nesil bir işlemci ve ona uygun bir anakart alabilirsiniz. Bunun dışında pek yükseltme yapmaya gerek yok. Belki RAM'i 32 GB yapabilirsiniz.
Aslında konuda belirtiyorum zaten bir sistemim var fakat yeni bir sistem toplayacağım sadece elimde olan parçaları yazmak istedim yeni topladığım sistemde ek olarak görmek istediğim parça 4070 ti belki zorlarsam 4080 de olabilir

bunu da düşünmüyor değilim yani aralarında

MSI diye 5000TL daha gömmeye gerek yok.
Bunlar hep listemde şu anda üstüne bi 10 daha koyup az önce attığım 4080 modelini de alabilirim sadece aradığım ek parçalar bu ekran kartlarıyla eş parçalar işlemcisi vs

Intel Core i3-12100F.
EVGA GeForce RTX 3070 Ti.

İşlemci, ekran kartı için çok yetersiz kalıyor hocam. Takım elbisenin altına spor ayakkabı giymek gibi bir şey 😃
En az i5 13. nesil öneririm

Geri
Yukarı