i3-12100F RTX 3070 Ti sistem için yükseltme tavsiyesi

İşlemci, ekran kartı için çok yetersiz kalıyor hocam. Takım elbisenin altına spor ayakkabı giymek gibi bir şey 😃
En az i5 13. nesil öneririm
Zaten aradığımda o hocam alttaki parçalar elimde bulununlar bu parçaları zaten yeni sistemde kullanmayacağım akıl karıştırıyor sanırım ben onu bi kaldırayım 😅

Ryzen 7600X işini görür 4070 Ti ile.
Her zaman intel kullandım ama bu yakın zamanda çoğu kişi sizin gibi AMD işlemci tavsiye ediyor eğer çoğunluk da bu şekilde düşünüyorsa denemeyi düşünüyorum açıkçası

Ryzen 7600X işini görür 4070 Ti ile.
AMD önermem rtx serisi ile intelin daha uyumlu olduğuna dair yazı ve yorumlar okumuştum. Fakat mevzu bütçe ise iş değişir

Zaten aradığımda o hocam alttaki parçalar elimde bulununlar bu parçaları zaten yeni sistemde kullanmayacağım akıl karıştırıyor sanırım ben onu bir kaldırayım 😅

Her zaman Intel kullandım ama bu yakın zamanda çoğu kişi sizin gibi AMD işlemci tavsiye ediyor eğer çoğunluk da bu şekilde düşünüyorsa denemeyi düşünüyorum açıkçası.

Intel çok güç çekiyor ve soğutması zor. AMD Ryzen ile kendini aştı.

AMD önermem RTX serisi ile Intel'in daha uyumlu olduğuna dair yazı ve yorumlar okumuştum. Fakat mevzu bütçe ise iş değişir

Hocam net bir fikriniz bile yokken niye önermem diyorsunuz ki? Sadece birkaç yorum okumuşsunuz o şekilde. Ben de Intel önermiyorum AMD varken.

Bunu da düşünmüyor değilim yani aralarında

Bunlar hep listemde şu anda üstüne bir 10 daha koyup az önce attığım 4080 modelini de alabilirim sadece aradığım ek parçalar bu ekran kartlarıyla eş parçalar işlemcisi vs

Hocam 35k bütçe varsa 4070 Ti Ryzen 7600 alın. 7000 serisinin anakartlarını pek bilmiyorum onun için öneri yapamayacağım.

AMD önermem rtx serisi ile intelin daha uyumlu olduğuna dair yazı ve yorumlar okumuştum. Fakat mevzu bütçe ise iş değişir
Bütçeden yana çok bir sıkıntım yok 60 70k ya kadar çıkabilirim zorlarsam 80k da olabilir açıkçası
Hocam net bir fikriniz bile yokken niye önermem diyorsunuz ki? Sadece birkaç yorum okumuşsunuz o şekilde. Ben de Intel önermiyorum AMD varken.

Hocam 35k bütçe varsa 4070 Ti Ryzen 7600 alın. 7000 serisinin anakartlarını pek bilmiyorum onun için öneri yapamayacağım.
Bütçem 70k ya kadar rahat çıkar ondan yana sorun yok tek istediğim bu sistemle 2k da hem rahat oyun oynayabilmek hem de rahatça işlerimi halledebilmek o yüzden zorlarsam 4080 de alabilirim diye düşünüyorum

Bütçeden yana çok bir sıkıntım yok 60 70k ya kadar çıkabilirim zorlarsam 80k da olabilir açıkçası

Bütçem 70k ya kadar rahat çıkar ondan yana sorun yok tek istediğim bu sistemle 2k da hem rahat oyun oynayabilmek hem de rahatça işlerimi halledebilmek o yüzden zorlarsam 4080 de alabilirim diye düşünüyorum
ASUS ROG STRIX GeForce RTX 4090 24GB OC GDDR6X 384 Bit DLSS 3 Ekran Kartı - Gaming.Gen.TR https://www.amazon.com.tr/dp/B0BBJD...333&creativeASIN=B0BBJDS62N&linkCode=asn&th=1 bu bide 32 gb ram yaparsanız efsane olur

Ryzen: (DDR5)

İntel istiyorsanız: (DDR4)

Son düzenleme:
4090 için bir kaç fırın ekmeğe daha ihtiyacım var hocam 😄 maks 4080 e çıkabilirim şu anda

İntel istiyorsanız:
bak bunlar güzelmiş işte

Intel istiyorsanız:

AMD olan RAM eklemesi, kasa ve SSD değişimi, sıvı soğutucu eklemesiyle gayet iyi olur.

Geri
Yukarı