i3 12100F RX 6600 sistem oyunlarda donuyor

Birisiokadar

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
1682594550739.png

1682594560911.png

1682594569681.png

1682594581414.png

Sistem bilgilerim ve Valorant maçındayken olan kullanımlarım yukarıda. FPS düşüşü oyunun grafiğinde yok ama düşmanları gördüğümde o donmayı hissediyorum ve oynatmayacak derecede bir donma yani. Temiz kurulum çözüm biliyorum ama uğraşmak istemiyorum bilgilerimi yedekle vs. neden dolayıdır nasıl çözebilirim yardımlarınızı bekliyorum.

Eki Görüntüle 1756564

Eki Görüntüle 1756565

Eki Görüntüle 1756566

Eki Görüntüle 1756567

Sistem bilgilerim ve Valorant maçındayken olan kullanımlarım yukarıda. FPS düşüşü oyunun grafiğinde yok ama düşmanları gördüğümde o donmayı hissediyorum ve oynatmayacak derecede bir donma yani. Temiz kurulum çözüm biliyorum ama uğraşmak istemiyorum bilgilerimi yedekle vs. neden dolayıdır nasıl çözebilirim yardımlarınızı bekliyorum.

Sahte yazılım var ise sistemde mining yapılıyor olabilir. Sen bir boşta iken işlemci kullanıyor mu bak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bilgisayarı topladığım ilk günden beridir valorant kullanımlarım bu şekilde. İşlemcim ekran kartıma göre düşük kalıyor. Ayrıyaten fazladan kullanım yok boşta.
Oyun oynarken arkada açık olan gereksiz fazla işlemci gücü tüketen uygulama var mı diye kontrol eder misin .

Güncelmiş hocam.

Hocam olurda çözerseniz lütfen haber verin. 11. sınıfın sonundayım derslere ağırlık vermeye başlıyorum, kırk yılın başı girdiğimde drop sorunu olunca kafayı yiyorum.
Tabi ki hocam ama ben o kadar çok Valorant takılmadığım için üstüne düşmüyorum ek olarak da bendeki droplar öyle aman aman değil hani oynanabilirliğimi o kadar etki etmiyor.
Birde şimdi dikkat ettim bende oyunda işlemci kullanımı bu kadar olmuyor hocam hani %100'e dayandığını hatırlamıyorum.
Ekstradan hangi Radeon sürümünü kullanıyorsunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı