i3-12100F sistem açılırken defalarca bip sesi geliyor

polakavic

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, geçenlerde bilgisayarımı tamamen yeniledim. Ancak bir problemim var. Sistemi kuralı birkaç gün oldu ve FPS değerleri ve performansı mükemmel. Yalnız sıklıkla bilgisayarı her açtığımda buzzerdan 5-6 kere kısa bip sesi geliyor ve siyah ekranda kalıyor. Bunun ardından görüntü kablosunu söküp geri taktığımda hemen düzeliyor. Ayrıca AMD'nin sitesinde önerilen sürüm olan sürücüyü kurduğumda kurulumun sonunda bir şeyler ters gitti hatası veriyor ama sürücü kuruluyor. Sizce sorun ekran kartından mı?

Sistem özelliklerim;
  • İntel Core i3-12100F
  • Gigabyte H610M H DDR4
  • T-Force Vulkan TUF Alliance 3200 MHz 2x8 GB DDR4
  • Sapphire Pulse RX 6600 8 GB

Eğer 5 tane bip sesi geliyorsa, işlemci açılırken hata vererek açılıyor. İşlemcide pinlerde temassızlık olabilir. İşlemciyi söküp dikkatle yeniden takın.

Eğer 5 tane bip sesi geliyorsa, işlemci açılırken hata vererek açılıyor. İşlemcide pinlerde temassızlık olabilir. İşlemciyi söküp dikkatle yeniden takın.
Hocam, ben de o şekil düşünmedim değil daha denemedim lakin kafamı kurcalayan şey şu, DisplayPort kablosunu söküp geri takıp ardından sisteme reset atınca düzelmesi. Saçma sapan şeyler beni buluyor gibi.

Bugün yine bilgisayar açılmadı ve bip bip ötmeye başladı. Bunun üzerine gidip işlemciyi yeniden monte ettim. Lakin gene çözülmedi. Eski ekran kartını da taktım yine aynı durum yaşanıyor. @Recep Baltaş @Yener K.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir ihtimalle RAM kaynaklı da olabilir. Tek olarak da denediniz mi? Arıza LED'i falan yanıyor mu?

Bir ihtimalle RAM kaynaklı da olabilir. Tek olarak da denediniz mi? Arıza LED'i falan yanıyor mu?

Hocam RAM'leri tek tek denedim yine bir şey değişmedi. Eski ekran kartıyla denedim yine aynı şekil. RAM ile ekran kartını farklı sistemde denedim sorunsuz çalıştı. Birkaç saat sıkıntısız çalıştı GTA V'de droplar girmeye başladı CPU kullanımı sıfırlara inip geri geliyordu. Yeniden başlatınca böyle yapmaya başladı. İlk kurduğum vakitte de bipleyip durdu sonra kendi kendine geçmişti. Ama artık hiçbir şekilde açılmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU'yu da ayrı olarak kontrol edin. Yetersiz güç de sebep olabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

PSU'yu da ayrı olarak kontrol edin. Yetersiz güç de sebep olabilir.
Hocam güç kaynağını sosyalde konu açarak almıştım. Cooler Master SFX Gold 650W modeli. Bu sistemi kurmadan önce eski sistemimde kendisini kullanmaktaydım. Üstüne RX 6600 ekran kartı ile kullandım herhangi bir sıkıntı yaratmamıştı. Voltajları doğru veriyordu. Daha demin tekrar uğraşırken RAM'leri çıkardım tekli taktım şansıma sistem açıldı BIOS'a girdim ama yeniden başlat dediğim gibi 5 kere bip yaptı öyle kaldı açılmıyor tekrar. Sıfır bir işlemcinin bozuk çıkma olasılığı var mıdır hocam?

Geri
Yukarı