i3 12100F ve 3060 sistemde darboğaz var mı?

Hocam MSI Afterburner uygulamasından kullanım değerlerini takip edebilirsiniz. İzlemeniz gereken parametreler RAM kullanımı GPU kullanımı CPU kullanımı ve VRAM kullanımı. Oynadığınız oyun hikayeli ve grafik ağırlıklı bir oyun ise GPU kullanımı %90 üzerindeki değerlerde, CPU kullanımı iste GPU kullanımından aşağıda olmalı. RAM ve VRAM bellekleri aşırı doluyorsa darboğaz bunlardan da kaynaklanıyor olabilir.

Darboğaz olmaz merak etmeyin.

12400F'e yükseltebilirsin. AMD Frame Generation'dan sonra RTX 3000 serisiyle akıcı ve darboğazsız bir ışın izleme deneyimi yaşamak isteyenlerin işlemcilere yüklenmesini öneririm.

12100F 4 adet çekirdeğiyle özellikle açık dünya oyunlarda pek parlak sayılmaz ve performansı geri çekebilir.

@Bold Pilot klavyenin arasındaki tozları kestirme fırçayla temizliyordum kendi kendisine yazmış. 😂

Merhaba, i3 12100F işlemcim ve 3060 Dual 12 GB ekran kartım bulunuyor sisteme darboğaz yaşatıp yaşatmadığını nasıl anlarım?
MSI Afterburner kullanıp oyun içi değerlere bakarak anlayabilirsin. Bazı oyunlarda darboğaz yaşayabilirsin ama genel olarak sorun yaratmaz.

Günümüz oyunları için yeni nesil olması kaydıyla ideal olan 6/12 bir işlemci. 12100F fiyat performans oranı yüksek bir işlemci olsa da nihayetinde 4 cores 8 threads bir işlemci. 12400f daha mantıklı.

12400F'e yükseltebilirsin. AMD Frame Generation'dan sonra RTX 3000 serisiyle akıcı ve darboğazsız bir ışın izleme deneyimi yaşamak isteyenlerin işlemcilere yüklenmesini öneririm.

12100F 4 adet çekirdeğiyle özellikle açık dünya oyunlarda pek parlak sayılmaz ve performansı geri çekebilir.

@Bold Pilot klavyenin arasındaki tozları kestirme fırçayla temizliyordum kendi kendisine yazmış. 😂
Anladım hocam zaten xD

Geri
Yukarı