i3 12100F ve RTX 3060 Valorant düşük FPS

Tsubu

Centipat
Daha fazla  
Aynı sorundan dolayı 3. konu açışım kusura bakmayın özür dilerim.
Fakat bir sorun bulamadığım için tekrar konu başlattım.
Valorant'ta aynı sistemimde videolar izlediğimde olması gerektiğinde çok daha az FPS aldığımı fark ettim.
Savaş sırasında yetenekler vs. aynı anda çok işlem olduğu zaman FPS'im 120 110 değerlere kadar düşüyor.(normal sakin bir alanda iken FPS 220 230 oluyor maximum)
Monitör 144Hz olduğu için de bu FPS düşüşü rahatsız ediyor.
Kullandığım sistem kötü değil fakat neredeyse GTX 1050 Ti ile aynı performansı veriyor Valorant'ta.
Ekran kartı sürücülerim güncel.
BIOS son sürümde.
İşlemci sıcaklığım maximum 70 derece.
PSU 550W 80+
Yardımcı olanlar ve olmaya çalışanlar için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Size şöyle bir örnek vereyim sisteminde 13900KS ve Asus Rog Strix 4090 var ekran kartını ilk aldığım zamanlarda valorantta 1000 fps leri gördüm ama nedense sürekli bir düşüş yaşadım her güncelleme dahada düştü denemediğim yöntem kalmadı en son 550-600 arası fps alıyordum diğer hiç oyunda sorun yaşamadım bu durumu hiç yaşamadım ama bu oyun cidden aşırı sorunlu bir oyun 2 aydır oynamıyorum sildim pc den warzone devam allahtan diablo 4 geldi artık hep ondayım

size tavsiyem valoranttan denen oyundan kendinizi kurtarın sorunlu bir oyun en kısa sürede silmeniz dileğiyle

Size şöyle bir örnek vereyim sisteminde 13900KS ve Asus Rog Strix 4090 var ekran kartını ilk aldığım zamanlarda valorantta 1000 fps leri gördüm ama nedense sürekli bir düşüş yaşadım her güncelleme dahada düştü denemediğim yöntem kalmadı en son 550-600 arası fps alıyordum diğer hiç oyunda sorun yaşamadım bu durumu hiç yaşamadım ama bu oyun cidden aşırı sorunlu bir oyun 2 aydır oynamıyorum sildim pc den warzone devam allahtan diablo 4 geldi artık hep ondayım

size tavsiyem valoranttan denen oyundan kendinizi kurtarın sorunlu bir oyun en kısa sürede silmeniz dileğiyle
Evet Valorant sıkıntılı bir oyun biliyorum.Ancak az önce Lütfi Karaca aynı benim sistemimin videosunu atmış 300-350 arası oynuyor valorant'ı.Benim sistemimin tıpatıp aynısı ne eksiği var ne fazlası var.Ben yer yer 110 120 leri görürken hiç adil değil bu iş.

Geri
Yukarı