RTX 3060 i3 12100F sistem oyunlarda düşük FPS

sparkley1337

Hectopat
Selam arkadaşlar, internet üzerindeki test videolarında bu sistemdeki bilgisayarlarda CS: 2, Valorant gibi oyunlarda rahatça 250-300 FPS alınıyorken, ben sadece 100-150 FPS alıyorum. Üstelik FPS düşmesi yiyorum ve bu FPS değerlerini en düşük ayarlarda bile aynı alıyorum; en yüksek ayarlarda olduğumda da durum değişmiyor. Bunun sebebi nedir, yardımcı olursanız çok sevinirim.

Selam arkadaşlar, internet üzerindeki test videolarında bu sistemdeki bilgisayarlarda CS: 2, Valorant gibi oyunlarda rahatça 250-300 FPS alınıyorken, ben sadece 100-150 FPS alıyorum. Üstelik FPS düşmesi yiyorum ve bu FPS değerlerini en düşük ayarlarda bile aynı alıyorum; en yüksek ayarlarda olduğumda da durum değişmiyor. Bunun sebebi nedir, yardımcı olursanız çok sevinirim.

Sıcaklık değerleri normal mi?

Bir anormallik var hocam belki darboğaz diyecektim ama testte daha iyi oldugunu söylediniz bilemedim.
Hocam, aklınıza gelen bir çözüm yöntemi var mıdır acaba? Aynı konudan konu açan bir arkadaşı da gördüm; tamamen aynı sorunu yaşıyoruz. İnternetteki oyunların FPS testi videolarındakilerden çok daha az alıyorum. Mesela CS2'de videoda ultra ayarlarda 250-300 FPS alıyorlar, ben ise 100-150 FPS alıyorum. Zaman zaman 90'lara bile düştüğü oluyor. Ne kadar çözüm varsa denedim; sürücülerim, BIOS sürümüm, her şeyim güncel. Dört kere format attım, fakat sorun hala aynı. Ne yapabilirim acaba? İsterseniz tekrardan MSI Afterburner indirip sıcaklık değerlerini atabilirim size.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yanlışıkla işlemci çekirdek hızınızı kısmış olabilir misiniz?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yanlışıkla işlemci çekirdek hızınızı kısmış olabilir misiniz?
Videodaki ayarları yaptım fakat bir değişiklik olmadı, fps hala almam gerekenin çok çok aşşağısında yer yer 90 lara kadar düşüyor bu sistemde hiç normal değil

Videodaki ayarları yaptım fakat bir değişiklik olmadı, fps hala almam gerekenin çok çok aşşağısında yer yer 90 lara kadar düşüyor bu sistemde hiç normal değil
Bir gün arkadaşa oldu. Anakartta iki tane ekran kartı giriş yeri vardı. Ekran kartını üstekine taktığı için fps alamamış. Şaka gibiydi ama gerçekti. Bir bakar mısın? İhtimal ihtimaldir.

Yeni konular

Geri
Yukarı