i3 12100F vs R5 5500 vs i5 11400F

12100F'nin tekli çekirdek gücü küçümsenmeyecek kadar iyidir. 11400F'de daha fazla çekirdek var ancak oyun odaklı bir sistemde ben tercihimi 12100F'den yana kullanırdım.

5500 vs 11400F konusunda ise birbirini geçtikleri yerler var ama genel olarak PCIe 4'den dolayı ben 11400F'yi seçerdim.

Aslında en mantıklısı 5600 seçmektir, çünkü Intel tarafında anakart fiyatları pahalı. Bütçe zorlanırsa 5600 çok daha iyi olur.
Sağolun hocam ama 5600 bütçemi aşıyor

Değil. Şu daha iyi mesela.

Kasayı Cooler Master yapıp alabilirsiniz.
Hocam bende böyle bir kasa düşünüyordum fakat incelemelerine vs. baktım rx 6600 daha iyi performans gösteriyor sadece dlss için almak saçma olur bence
Değil. Şu daha iyi mesela.

Kasayı Cooler Master yapıp alabilirsiniz.
Bu daha iyi değil mi hocam

Son düzenleme:
Hocam bende böyle bir kasa düşünüyordum fakat incelemelerine vs. baktım rx 6600 daha iyi performans gösteriyor sadece dlss için almak saçma olur bence

Bu daha iyi değil mi hocam
3060 daha iyi 6600'den. Bu attığınız kasa GamePower mesela, hiç gerek yok. Ha kasayı seçeneklerde olan Corsair Carbide Spec-Delta yaparsanız alınır bu. Hem benim attığım hemde bu sistem üzmez.

Benim attığım sistemde + olarak M2 var ve Cooler Master yapın dememin ısrarla sebebi, kasanın çok iyi olması.

3060 daha iyi 6600'den. Bu attığınız kasa GamePower mesela, hiç gerek yok. Ha kasayı seçeneklerde olan Corsair Carbide Spec-Delta yaparsanız alınır bu. Hem benim attığım hemde bu sistem üzmez.

Benim attığım sistemde + olarak M2 var ve Cooler Master yapın dememin ısrarla sebebi, kasanın çok iyi olması.
Hocam peki hangisi almamı önerirsiniz

Hocam peki hangisi almamı önerirsiniz
Para sorunu yoksa benim attığım sistemde kasayı cooler master yapıp alın derim.

Para sorunu varsa sizin incehesapta attınız sistemde kasayı Corsair Spec-Delta yapıp alın.

İki sistemde de kasa değiştirmeden almayın.

Geri
Yukarı