I3-12100F vs Ryzen 5 5600

TRsraD

Hectopat
Dostlar genelde programlama yapabileceğim boş vakitlerimde de oyun oynayabileceğim bir sistem almaya çalışıyorum. Fiyat bandım 15-18 bin TL arasında değişiyor. Bulabildiğim 2 sistem şu şekilde,

Bu iki sistem arasından siz hangisini tercih ederdiniz? İkisini de alma diyorsanız önereceğiniz sistemleri bekliyorum.
Not: Genel olarak Unity üzerine projeler yapıyorum. Onun dışında .Net üzerinde de projeler üretiyorum. Bunları dikkate alarak yorum yaparsanız sevinirim.

Dostlar genelde programlama yapabileceğim boş vakitlerimde de oyun oynayabileceğim bir sistem almaya çalışıyorum. Fiyat bandım 15-18 bin TL arasında değişiyor. Bulabildiğim 2 sistem şu şekilde,

Bu iki sistem arasından siz hangisini tercih ederdiniz? İkisini de alma diyorsanız önereceğiniz sistemleri bekliyorum.
Not: Genel olarak Unity üzerine projeler yapıyorum. Onun dışında .Net üzerinde de projeler üretiyorum. Bunları dikkate alarak yorum yaparsanız sevinirim.
Intel fanboyu ve i3 12100F kullanıcısı olarak 5 5600 bence (kesin emin değilim ama 5600'e kule tipi taksanız daha sağlıklı olabilir neticede dediğiniz projeler işlemciye yük bindirebilir.)

Tabii ki RYZEN 5 5600lü olan. R5 5600 i5 12400F dengi, i3 12100F ise R5 5500 dengi bir işlemci, arada dağlar kadar fark var.

Kasa konusunda ne düşünüyorsunuz Vento sıkıntı yaratır mı?
Vento FSP'nin bir kasa markası olarak biliyorum. Kalitelidir bir sıkıntı olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı