i3 12100F'ten i5 12400F'e geçilmeli mi?

Meriçengel

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: i3-12100F
Ekran kartı: Sapphire redon RX 6700 10GB.
SSD: Adata 1TB okuma 3500mb/yazma 3000 MB.
Anakart: ASUS Prime H610M-K 4D.
RAM: XPG 8 GB (2x8) DDR 4 3200MGHZ.
PSU: Power Boost 650W 80+
Meslek
Elektirikçi
Merhaba. RX 6700 ASUS H610M-K D4 i3-12100F 650W 80+ bir bilgisayarım var. FiveM, Rust, Fornite gibi oyunlarda 1080p darboğaz atıyor. Yakında i5-12400F işlemci almayı düşünüyorum fakat i5-12400F önbelleği düşük diye ön yargılarım var. Sizce i5-12400F alınır mı? Ya da 2-3 sene bekleyip anakartı değiştirim AMD işlemciye mi geçmeyi beklesem emin değilim. RX 6700 ve i5-12400F kullanan arkadaşlar sistemleri memnun mu değil mi diye yazarsa sevinirim.

Hocam yazdığın oyunlar tek çekirdek gücü isteyen oyunlar, 12100F ile 12400F'in çekirdek gücü arasında pek fark yok bu yüzden geçsen bile memnun etmeyebilir. Şu an imkanın varsa anakart, işlemci ve RAM'leri satıp en azından 7500F sistem toplarsan işini görür.

Bi kere darboğaz yapmaz ve i3 12100f çok daha iyi bir işlemci dir.

Amd alırsan soğutma ihtiyacında duyarsın.
Rust Oynunda CPU %100 Dayanıyor Oyundan Zevk Alma İşi Yalan Oluyor FiveM Girmeyi Bile Düşünemiyorum 70 Üstü Ceken Yada Cok Fazla Scripti Olan Serverlerde 5 Snd Bi Donuyor Fornitede Dağda Ve Ucaktan Atlarken Fps 40 Zor Geçiyor

Hocam yazdığın oyunlar tek çekirdek gücü isteyen oyunlar, 12100F ile 12400F'in çekirdek gücü arasında pek fark yok bu yüzden geçsen bile memnun etmeyebilir. Şu an imkanın varsa anakart, işlemci ve RAM'leri satıp en azından 7500F sistem toplarsan işini görür.
Şuan Fazla İmkanım Yok 11.Sınıfın Yazında Staja Gideceğim Meslek Lisesi Durumundan Şimdi Bi İşlemci Alammasam İlerde Ryzen 7 5800X Yada Sizin Dediğiniz İşlemciden Almayı Düşünüyorum

Rust Oynunda CPU %100 Dayanıyor Oyundan Zevk Alma İşi Yalan Oluyor FiveM Girmeyi Bile Düşünemiyorum 70 Üstü Ceken Yada Cok Fazla Scripti Olan Serverlerde 5 Snd Bi Donuyor Fornitede Dağda Ve Ucaktan Atlarken Fps 40 Zor Geçiyor

Şuan Fazla İmkanım Yok 11.Sınıfın Yazında Staja Gideceğim Meslek Lisesi Durumundan Şimdi Bi İşlemci Alammasam İlerde Ryzen 7 5800X Yada Sizin Dediğiniz İşlemciden Almayı Düşünüyorum
Yanlış yazmışım i5 12400f ile darboğaz yapmaz ve i5 12400f çok daha iyi bir işlemci dir

Darboğaz kavramı mı sizi rahatsız ediyor aldığınız performans mı?

Aynı ikiliyi kullanıyorum, her oyunda aynı anda %100 kullanmadığı için darboğaz diyip değiştirmek çok saçma. Forumdakiler neden darboğaza bu kadar takık bilmiyorum. Eğer oyunlarda aldığınız performans sizi tatmin etmiyorsa değiştirin. Sırf aynı anda %100 kullanılmıyor diye değil...

Aynı ikiliyi kullanıyorum, her oyunda aynı anda %100 kullanmadığı için darboğaz deyip değiştirmek çok saçma. Forumdakiler neden darboğaza bu kadar takık bilmiyorum. Eğer oyunlarda aldığınız performans sizi tatmin etmiyorsa değiştirin. Sırf aynı anda %100 kullanılmıyor diye değil...

Hocam Bu bilgisayardan Once 2 PC Kulandım Teki AMD A10K-7870K Vardı Tekinde i3-2100 Ve HD 6000 Serisinden bilgisayar Almadan Önceki Tek İsteğim 1080p Oyun Oynamaktı bir şey Vardı İlk Zaten Ya RX460 GTX 750 Ti GTX1050 alacaktım Babam Aldı Götürdü Ben Alırım diye Bende Bu Sistemi Aldım Ofline Oyunlarda Sadece Redy Or Note'de Gördüm Darboğazı Oda V-snc Acınca Geçti Ama Oynadığım Tüm Oyunlarda Darboğaz Oluyor Grafikleri Fullediğimde Bile Takılmaya Devam Ediyor Ve Çoğu Online Oyunda CPU GPU Geçiyor
Darboğaz Canımı Cok Sıkıyor 3-4 Aydır Bir Gıram Oyun Oynama İsteğim Bile Kalmadı

Aynı ikiliyi kullanıyorum, her oyunda aynı anda %100 kullanmadığı için darboğaz diyip değiştirmek çok saçma. Forumdakiler neden darboğaza bu kadar takık bilmiyorum. Eğer oyunlarda aldığınız performans sizi tatmin etmiyorsa değiştirin. Sırf aynı anda %100 kullanılmıyor diye değil...
Bilgisayarı Hangi Çözünürlükte Kullanıyorsun ?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı