i3-13100F RTX 3050 sistem görüntü vermiyor

Emrecan54

Kilopat
Yer
Sakarya
İndirimle aldığım parçaları birleştirdim ancak görüntü vermiyor. Aslında işlemcim anakarta uyumlu değiş anakart BIOS güncellemesi sonrasında işlemci uyumluluğu geliyor. Ancak ben topladıkları sonra BIOS'a giderebilir sonra da BIOS'u güncelleyebilirim diyordum ancak öyle olmadı. Bilgisayar açılıyor fanlar dönüyor işlemci fanı dönüyor ama ekran kartı fanı dönüp hemen duruyor ama RGB'si yanmaya devam ediyor. Sebebini ben bulamadım yardımcı olabilecek olan var mı?

Anakart ASUS Prime H610M a
İşlemci Intel 13100F i3 1700 13. nesil.
Ekran kartı ASUS GeForce RTX 3050 V2.
RAM G.Skill Ripjaws 3600 16×2
SSD MSI M450 500GB.
Kasa ve güç kaynağı MSI M100A.

Anlamadim BIOS guncel mi degil mi?

Bu arada USB baglanti noktasinin orada USB Flash diye bir dügme var mi? Oradan BIOS'u guncelleyebilirsin gerekli seyleri USB'ye attiktan sonra.

Son düzenleme:
Başka bir bilgisayar ile ilgili bios dosyasını rehberlerden flash belleğe atıp anakartın klavuzunda belirtilen usb girişine takıp ez flash ile kurulum yapabilirsiniz. Ekran kartının fanı serin olduğu için çalışmıyor olabilir kartın özelliğidir.

Hiçbir görüntü alamıyor çalışıyor ama görüntü vermiyor. Şöyle anakarta gelen güncellemeyle 13. nesil işlemcilere uyum sağlıyor. Ben görüntü alamadığım için kartın güncel olup olmadığını bilmiyorum. Ama uyumsuz olsa bile görüntü vermesi gerekmez mi anakartın ?
Anlamadim BIOS guncel mi degil mi?

Bu arada USB baglanti noktasinin orada USB Flash diye bir dügme var mi? Oradan BIOS'u guncelleyebilirsin gerekli seyleri USB'ye attiktan sonra.

Başka bir bilgisayar ile ilgili bios dosyasını rehberlerden flash belleğe atıp anakartın klavuzunda belirtilen usb girişine takıp ez flash ile kurulum yapabilirsiniz. Ekran kartının fanı serin olduğu için çalışmıyor olabilir kartın özelliğidir.
Görüntü alamıyorum her şeyi doğru birleştirdim. Bir sıkıntı yok ama bir türlü görüntü alamadım. Her şey çalışıyor ama görüntü yok.

Hiçbir görüntü alamıyor çalışıyor ama görüntü vermiyor. Şöyle anakarta gelen güncellemeyle 13. nesil işlemcilere uyum sağlıyor. Ben görüntü alamadığım için kartın güncel olup olmadığını bilmiyorum. Ama uyumsuz olsa bile görüntü vermesi gerekmez mi anakartın ?

Görüntü alamıyorum her şeyi doğru birleştirdim. Bir sıkıntı yok ama bir türlü görüntü alamadım. Her şey çalışıyor ama görüntü yok.
Eğer ki mevcut sürüm ile işlemciyi tanıyamıyorsa hiçbir şekilde görüntü vermez. Biosa girmeden yapacaksınız ezflash ile bios yükseltme işlemini.

Of ben yanlış terim kullanmışım ezflash uygulamanın adı benim demek istediğim özellik bios flashback sizin belirttiğiniz anakart için web sitesinde bu özellik bulunmuyor maalesef servise göndermeniz yada uyumlu bir işlemci bulup o takılıyken güncelleme yapmanız gerekli.

İşlemci olmasa bile asus anakartlar da biosa girilmiyor muydu?
Of ben yanlış terim kullanmışım ezflash uygulamanın adı benim demek istediğim özellik bios flashback sizin belirttiğiniz anakart için web sitesinde bu özellik bulunmuyor maalesef servise göndermeniz yada uyumlu bir işlemci bulup o takılıyken güncelleme yapmanız gerekli.

Geri
Yukarı