i3 2100 Sistem Donma Sorunu

Orhan44

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba öncelikle. Benim sorunum bilgisayarın sürekli donması. Bazen günde 5 -10 kez, bazen 2 -3 günde 1 kez donuyor ama mutlaka donuyor. Sorun geçmiyor. Isı testleri yaptim normal değerlerde. Niye donduğunu hala anlayamadım. Kaç kez yeni isletim sistemi kurdum sayamadım. Hem de farklı farklı sürümler kurdum sonuc yine aynı. Hard disk'de sıkıntı yok, baska pc'de denedim ve bad sector taraması yaptım. Fikirlerinizi bekliyorum, iyi forumlar.

Işlemci i3 2100 3.2 ghz
Ram 8 gb ddr3 1333 mhz
Anakart gigabyte h67m d2 b3
Ekran karti r9 270 asus
Windows 10 kurulu su an

Son düzenleyen: Moderatör:
Driverları güncelleyin, Bilgisayarı komple temizleyin, farklı işletim sistemi deneyin.

Overclock yaptıysanız default değerlere çekin. 10-15 TL ye bir termal macun alıp işlemciye sürün. Technopatta bir sürü video mevcut.

Driverları güncelleyin, Bilgisayarı komple temizleyin, farklı işletim sistemi deneyin.

Overclock yaptıysanız default değerlere çekin. 10-15 TL ye bir termal macun alıp işlemciye sürün. Technopatta bir sürü video mevcut.

Öncelikle yardımcı olmaya çalıştığınız için teşekkür ederim. Fakat siz ya tam okumadınız sorumu ya da konu hakkında biraz bilginiz az.Driver güncelleyin demişsiniz, driver donanıma yüklemeseniz bile etki etmez.Isı ile ilgili sorunum yok dedim ama siz yine de termal macunu yenileyin veya kasayı temizleyin demişsiniz. Özellikle şunu anlamadım. Ben zaten farklı sürümlerde işletim sistemi kurduğumu belitmişim ama yine de farklı işletim sistemi kurun demişsiniz. Özellikle şunu anlayamadım. Benim bildiğim kadarıyla i3 işlemcilerim zaten çarpan kilidi kapalı oluyor nasıl OC yapabilirim ? Yani demek istediğim biraz daha dikkali yorum atmamız lazım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı