Intel i3-2100 Sistem Düşük Performans Sorunu

TiryakiHasan

Centipat
Öncelikle 10 dakika önce aileye katıldığımı bilmenizi isterim. Umarım zamanla ayak uyudururum. Konuyu nereye acacagımı bulamadım teknik destek bölümünü göremedim.
Ani performans yükselmesi sorunu yaşıyorum, 2 3 aydır bu durumdan muzdaribim ve 2 defa işlemci macununu yeniledim, PC'yi temizledim. Bilgisayarımın özelikleri ve donanımım aşagıdaki resimlerde görüldüğü gibi. 2 GB 1333 MHz RAM ile yanına 4 GB 1600 MHz RAM taktım acaba sorun bunda mı bulamıyorum.
Güç ayarları en yüksek performansta, bilgisayarımda performans arttırmak için masaüstünü klasikleştirdim yazı fontlarını bile basit yaptım.
LOL oynuyorum ve streamde canlı yayın yapabiliyorum. CS:GO oynayabiliyorum, Rust'da 30-40 PUBG'de 15 -30 arası FPS alıyorum. PUBG Lite'de 10 dakika oynadıktan sonra hata mesajıyla geri atıyor bu bilgisayarda bir daha PUBG Lite oynayamazsınız diyor.
Google penceresini acarken bile aniden CPU %70-90 arasına fırlıyor, yardımlarınız bekliyorum. Bilgisayarıma virüs bulaşmış olabilir.

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    104,8 KB · Görüntüleme: 64
  • 2.jpg
    2.jpg
    104,9 KB · Görüntüleme: 47
  • 3.jpg
    3.jpg
    90,2 KB · Görüntüleme: 50
  • 4.jpg
    4.jpg
    86,2 KB · Görüntüleme: 47
  • 5.jpg
    5.jpg
    107,4 KB · Görüntüleme: 45
Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle Windows 10'a geçince sorununun çözüleceğini düşünüyorum ki sisteminde yeterli. Ayarları kısarak gözle görülür bir performans farkı göreceğini sanmıyorum, öyle olsa millet Xp kullanırdı. Windows 7 artık güncelleme almayan bir işletim sistemi olduğu için oyunlarda daha düşük performans alırsın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı