i3 2100 ve GT 630 sistemde hangi parçalar yavaş kalır?

quantumata, Z97 yonga setli bir anakart ve i3 4150 işlemci olabilir. Tabi en ucuz yollu.

Z97 çipset yerine H97 çok daha doğru ve uygun bir seçim olur.

Zira anakartını değiştirmeden işlemcisini de i7 ye güncelleyebilir.

Z97 ve İ3 4150 ye vereceği paradan daha az para verir , daha çok performans alır.

trktlh, ancak 3. nesil bir i7 almaktansa 5. nesil i7'ler ile uyumlu bir anakart çok daha mantıklı olur. Neden 3. nesil alsın ki? Ben sadece önerimi yaptım. Fiyatları arasında fark yok zaten.

trktlh, ancak 3. nesil bir i7 almaktansa 5. nesil i7'ler ile uyumlu bir anakart çok daha mantıklı olur. Neden 3. nesil alsın ki? Ben sadece önerimi yaptım. Fiyatları arasında fark yok zaten.

Her seferinde bu adam anakart değiştirerek performans alamaz. Zamanında güncel bir anakart almış ve sistemi kurmuş. Şimdi bu sistemden ucuz yollu yüksek performans almak istiyor. Ekran kartını GTX750 Tİ gibi bir kart ile güncellerse performansı artacak. Eğer işlemcisini değiştirmek istiyorsa bunun için fazladan para verip yine İ3 serisi ama güncel bir seriye geçmek tamamen saçmalık olur. Anakartı değiştirmeden işlemciyi İ7 ye upgrade eder. Şuan 2.nesil bir İ7 şuanki 4. nesil İ5 ten performanslı haberiniz vardır değil mi?
Aynı parayı verip anakart ve işlemciyi güncelleyerek i3 sisteme geçmektense anakart güncellenmez , işlemci İ7 ye güncellenir.

Güncel deyip duruyorum.

Kullandığı anakartın 4. nesilden farkı ne ?

- İkisi de aynı özellikleri barındırıyor. Birinde Sata 3 , Usb 3.0 varsa diğerindede var.

Sen yeni anakart ve işlemci alarak ne performansını anlayacak biçimde artırıyorsun ne de güncellemiş oluyorsun. Şöyle düşün 2004 model Megane 2 1.6 Dinamik modeli ile 2005 model Megane 2 1.6 Dinamik arasında performansı etkileyecek fark var mı?

- Hayır. İkisi de 110-115 bg lik araçlar. Tek fark biri önce diğeri sonra çıktı.

trktlh, bakın performanslı diye gidip son kullanma tarihi geçmiş işlemci alınmaz. Almışken iyisi bulunsun. Dilerse ileride çok daha kaliteli bir işlemciyle çok daha yüksek bir performans elde edebilir. Neyi tartışmaya çalışıyorsunuz anlamadım.

trktlh, bakın performanslı diye gidip son kullanma tarihi geçmiş işlemci alınmaz. Almışken iyisi bulunsun. Dilerse ileride çok daha kaliteli bir işlemciyle çok daha yüksek bir performans elde edebilir. Neyi tartışmaya çalışıyorsunuz anlamadım.
Bak kardeşim para gökten yağmıyor. Şimdi senin dediğin anakartı ve işlemciyi alsa 2 yıl sonra tekrar buraya konu açsa söyleyeceğin şey yine aynı olur. "Yeni i3 lü sisteme geç"

Birşey tartışmaya felan çalıştığım yok mantıksız önerilerde bulunuyorsunuz bende bunu güzel lisan ile size anlatmaya çalışıyorum.

Ya hatanızı kendinizce kabullendiniz de böyle sitem ediyorsunuz ya da hala bir şeyler bildiğinizi zannediyorsunuz.

trktlh, şu anda yapılacak şey odur yani. Gelecek sene de gider alır i7'sini olur biter. i3 2100 zaten çoğu ekran kartına darboğaz yapıyor. Üçüncü nesil i3'ler de hemen hemen aynı durumda. Ben önerimi sundum. Gelip de 100TL'lik anakarta i7 mi takalım yani?

trktlh, şu anda yapılacak şey odur yani. Gelecek sene de gider alır i7'sini olur biter. i3 2100 zaten çoğu ekran kartına darboğaz yapıyor. Üçüncü nesil i3'ler de hemen hemen aynı durumda. Ben önerimi sundum. Gelip de 100TL'lik anakarta i7 mi takalım yani?
Güncelleme dediğin öyle olur zaten. Anladığım kadarıyla donanım da yenisin.

1 kaç yıl önce millet pentium dan quad serisine geçmek için neler yapıyordu bir bilsen.
100 liralık anakarta Quad işlemci takıyordu.

Gerekirse 100 liralık anakarta İ7 Taksın. Bana 100 liralık anakart ile 400 liralık anakart arasındaki performans farkını söylesene.

Güncelleme dediğin öyle olur zaten. Anladığım kadarıyla donanım da yenisin.

1 kaç yıl önce millet pentium dan quad serisine geçmek için neler yapıyordu bir bilsen.
100 liralık anakarta Quad işlemci takıyordu.

Gerekirse 100 liralık anakarta İ7 Taksın. Bana 100 liralık anakart ile 400 liralık anakart arasındaki performans farkını söylesene.

Haklısın. Ucuz bir anakarta da i7 takılır gayet de iyi çalışır.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı