i3 2100 ve R9 270X Düşük FPS

Büyük ihtimalle ısı borusu tam oturmadı veya termal macun az/çok fazla geldi. Tekrar içini açıp kontrol edin.
Ben de ondan şüpheleniyorum acaba ısı borusunu mu yanlış taktım diye ama her şey yerinde gibi duruyordu. termal macununa el sürmedim baktığımda az gibi gözüküyordu.
Sürücüsü güncel mi ?
Bugün Driver'i silip tekrar yükledim güncel.

Ben de ondan şüpheleniyorum acaba ısı borusunu mu yanış taktım diye ama her şey yerinde gibi duruyordu.
Ben de işlemcimin macununu her değiştirdiğimde kesin oldu diyerek açıyorum ve bilgisayar 2 dakika sonra ısıdan kapanıyor. İyice kontrol et. Her şey normal gözükse bile, ya fazla macun sürmüşsündür ya çok az, ya da bir vidayı oturtturamadın. Eğer ısı borusu hiç değmeseydi direk kapanırdı.

Ben de işlemcimin macununu her değiştirdiğimde kesin oldu diyerek açıyorum ve bilgisayar 2 dakika sonra ısıdan kapanıyor. İyice kontrol et. Her şey normal gözükse bile, ya fazla macun sürmüşsündür ya çok az, ya da bir vidayı oturtturamadın. Eğer ısı borusu hiç değmeseydi direk kapanırdı.
Aslına elimde şu an elimde termal macun yok ama sorunun termal macundan olduğunu da düşünümüyorum.

Evet dediğin gibi termal macundan olma olasılığı az ama her şey düzgün gözüküyor ise her şeyi kontrol etmekte fayda var.
Bugün tekrar açtım bir vidası gevşemişti onu sıkmak için açtım sonra ekran kartını sokete koyunca FPS 10 olmaya başladı yani 2 kere açıp kapattım 1.Sinde 40 FPS gibi çok düşük değerler alıyordum 2.Sinde ise şu anki hali gibi. Arada bilgisayar oyunu açınca ekran donuyor ve PC kapanıyor

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı