İ3 2120 sistem yükseltme

erdeen

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar yıllar önce masaüstü bilgisayar almıştım. Şimdi tekrardan sıfır alamam onun için parçaları ufaktan değiştirmek istiyorum. Çok fazla bütçem yok. Önerdiğiniz parçaları zaten 2. el almayı düşünüyorum.

Lol, cs:go tarzı oyunlar oynuyordum sistemim gayet rahattı fakat bunlardan sıkıldım call of duty, crysis, far cry tarzı oyunlar oynamak istiyorum sistemim yetersiz kalacaktır bunlar için.

Sistemim;

İşlemci: Core i3 2120 - 3.30 Ghz ( Stok soğutma)
Ekran kartı: Nvidia GT 420 128 Bit- 2 GB
Ram: 6 GB 1333 Mhz
Anakart: İntel h61

Psu önemli değil. Onu parçalara uyumlu alabilirim.

Sistemim budur. Dediğim oyunlar mid seviyesinde oynatıyor fakat high seviyesinde oynatmak için hangi parçayı değiştirmeliyim ?

Not: Forumda alamayacakları bilgisayar için 4-5 bin TL'lik sistem tavsiyesi isteyenlerden değilim. Bütçem kısıtlı. Son model parça kullanamam yani. 2. El alacağım büyük ihtimal

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok bütçemiz yok anlaşılan. 500 watt +80 bir PSU alıp ekran kartınızı R7 250X yaparsanız ortalama 500 TL'ye sisteminizi yenilemiş olursunuz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı