i3-2120 Sisteme 3000 TL yükseltme önerisi

LGA 1700 platformunda mı?
Hocam ilk kez toplama sistemi deneyeceğim tabirlere yabancıyım. İ3 12100 alırsam param kalmıyor i7 3770 almak mantıklı gibi ekran kartı kesin olarak saphire rx 570 4 gb olacak i7 3770 için ram tavsiyeniz nedir

Intel core i7 2600 / 400 TL 2.EL
MSI GeForce GTX680 2GB / 1250 TL 2.EL
G.SKILL RIPJAWS 4GB DDR3-1333 / 150 TL 2.EL

Toplam 1800 TL.

Bu parcaları ya da bunlara benzer parcaları alarak bilgisayarını şahlandırabilirsin ve cebine paran kalır.

GTX680 hala çok güçlü bir kart ve saf güçü 1050 Ti ile eşit yer yer geçiyor. Burada bu kartı önermemin sebebi hem güçlü hem de uçuz olmasıdır.

Güç kaynağın yetmez ise gene cebinde para kaldığı için 550-600W arası bir PSU alabilirsin.

GTX680 ile Valorant'ta en yüksek ayarlarda 300FPS ve üstünü alıyorum.

GT1030 öneren insanları ciddiye alma.

Son düzenleme:
Hocam ilk kez toplama sistemi deneyeceğim tabirlere yabancıyım. i3 12100 alırsam param kalmıyor i7 3770 almak mantıklı gibi ekran kartı kesin olarak Sapphire RX 570 4 GB olacak i7 3770 için RAM tavsiyeniz nedir?

Hocam başta yapmanız gerekenler anakart değiştirmek sonra işlemci sonra RAM 2K ya bu ay bunları tamamlarsanız 2. el alacagınız 1K bütçeye 750 Ti bile şuankine göre bayağı rahatlarsınız.

Tüm yorumlar için teşekkür ederim herkese ancak şuanda kafam allak bullak oldu ilk defa yapacağım için cidde anlamda yabancılık çekiyorum. Şu anda anladığım kadarı ile ana kart ekstra olarak çıktı masraf olarak, hangi ana kartı almalıyım onu da bilmiyorum ave gidince ana kartın modelini de atarım kısaca arkadaşlar @Eimai Theos arkadaşımız gibi yazarsanız çok mutlu olurum.

Ayrıca @Eimai Theos hocam dediklerinizi alayım mı ? Ram tarafında rami 8 gb alıcağım onu yükseltebilir misiniz 8 gb tavsiye olarak ?

Tüm yorumlar için teşekkür ederim herkese ancak şu anda kafam allak bullak oldu ilk defa yapacağım için cidde anlamda yabancılık çekiyorum. Şu anda anladığım kadarı ile anakart ekstra olarak çıktı masraf olarak, hangi anakartı almalıyım onu da bilmiyorum ave gidince anakartın modelini de atarım kısaca arkadaşlar @Eimai Theos arkadaşımız gibi yazarsanız çok mutlu olurum.

Ayrıca @Eimai Theos hocam dediklerinizi alayım mı? RAM tarafında RAM'i 8 GB alacağım onu yükseltebilir misiniz 8 GB tavsiye olarak?

Herkesin kaçırdıgı kritik bir nokta var hocam güç kaynagınız nedir kaç W yapıcagınız yenilikler ile güç kaynagınız yetersiz kalırsa yük altında sistem kapanıp durur 500 600 de masraf oradan çıkar :/

Tüm yorumlar için teşekkür ederim herkese ancak şu anda kafam allak bullak oldu ilk defa yapacağım için cidde anlamda yabancılık çekiyorum. Şu anda anladığım kadarı ile anakart ekstra olarak çıktı masraf olarak, hangi anakartı almalıyım onu da bilmiyorum ave gidince anakartın modelini de atarım kısaca arkadaşlar @Eimai Theos arkadaşımız gibi yazarsanız çok mutlu olurum.

Ayrıca @Eimai Theos hocam dediklerinizi alayım mı? RAM tarafında RAM'i 8 GB alacağım onu yükseltebilir misiniz 8 GB tavsiye olarak?

Elinizdeki RAM'in geçikme değerini ve hızını ele alarak RAM seçmeniz daha iyi olur. 2.nesil Core işlemci kullandığınız için bellek bant genişliğiniz 1333MHz ile sınırlı.

Parçaları alırsanız hem darboğaz sorununuz kalkar cünkü i3 işlemciden i7'ye geçiş olacak.

Sisteminizde SSD var mı bilmiyorum ama para artacağı için SSD + PSU önerebilirim.

Güç kaynağınız 500W ve üstü ise güç kaynağı almanız gerekmez.

GTX680 alırken içiniz rahat olsun mining yapmak için uygun olmadığından yorulmamıştır.

2.el parca konusuna gelecek olursak, sıfırı ile aynı şans oranına sahipsiniz. Bilgisayarınızın temizliğini yapın ve mümkünse ipa kullanarak bileşenleri temizleyin.

Aklınıza takılan bir soru olursa etiketlemekten çekinmeyin.

Herkesin kaçırdıgı kritik bir nokta var hocam güç kaynagınız nedir kaç W yapıcagınız yenilikler ile güç kaynagınız yetersiz kalırsa yük altında sistem kapanıp durur 500 600 de masraf oradan çıkar :/
Eve gidince ben en iyisi tüm parçaları çekip atayım buraya ekstra ha bire külfet çıkıyor artık olmadı ikinci el bir oyuncu pc si almak daha mantıklı gibi geldi 5000 tl verip kafam kulağım rahat etsin en azından ha bire masraf çıkıyor ekonomi baya bi olumsuz olmuş elektronik sektöründe....

Elinizdeki RAM'in geçikme değerini ve hızını ele alarak RAM seçmeniz daha iyi olur. 2.nesil Core işlemci kullandığınız için bellek bant genişliğiniz 1333MHz ile sınırlı.

Parçaları alırsanız hem darboğaz sorununuz kalkar cünkü i3 işlemciden i7'ye geçiş olacak.

Sisteminizde SSD var mı bilmiyorum ama para artacağı için SSD + PSU önerebilirim.

Güç kaynağınız 500W ve üstü ise güç kaynağı almanız gerekmez.

GTX680 alırken içiniz rahat olsun mining yapmak için uygun olmadığından yorulmamıştır.

2.el parca konusuna gelecek olursak, sıfırı ile aynı şans oranına sahipsiniz. Bilgisayarınızın temizliğini yapın ve mümkünse ipa kullanarak bileşenleri temizleyin.

Aklınıza takılan bir soru olursa etiketlemekten çekinmeyin.
Ssd yok maalesef birde o çıktı şimdi :) iki arada bir derede kaldım büyük ihtimalle sizin dediğiniz parçaları alıp hayatıma devam edeceğim

Eve gidince ben en iyisi tüm parçaları çekip atayım buraya ekstra ha bire külfet çıkıyor artık olmadı ikinci el bir oyuncu PC'si almak daha mantıklı gibi geldi 5000 TL verip kafam kulağım rahat etsin en azından ha bire masraf çıkıyor ekonomi bayağı bir olumsuz olmuş elektronik sektöründe...

SSD yok maalesef bir de o çıktı şimdi :) iki arada bir derede kaldım büyük ihtimalle sizin dediğiniz parçaları alıp hayatıma devam edeceğim.

Eski bir canavarınız olacak :) oynayamadığın oyun çok az olacak.

PNY Cs900 Ssd 120gb / 325 TL Sıfır

0c30949b-d3bf-452e-bfc6-93ab76d3e368.jpeg

GTX680 harika bir karttır yaşına göre :) yayınlarda FPS kaybı yaşatımıyor ve video cekimlerinde FPS kaybı olmuyor.

Geri
Yukarı