i3 2120 sisteme işletim sistemi önerisi

Asaf Can

Hectopat
Daha fazla  
Ben bilgisayarıma format atmayı düşünüyorum, fakat oyun performansı açısından en iyi işletim sistemi sizce hangisidir? Daha doğrusu benim bilgisayar için en ideal işletim sistemi hangisidir? Genelde güncel öneriliyor fakat Windows 10 benim bilgisayarın RAM'ini çok yemez mi?

Sistemim:
  • Intel Core i3-2120 CPU @3.30GHz
  • DDR3 4GB RAM
  • AMD Radeon HD 6510 Series 2788MB Bellek
@Recep Baltaş @Ali Güngör

Son düzenleyen: Moderatör:
En düşük bilgisayarlarda bile en iyi çalışan işletim sistemi Windows 10'dur. Pentium E6600 ve 4GB RAM ile kullanan bir arkadaşım var. Günlük işleri için kullanabileceği en ideal sistem Windows 10 oluyor. RAM konusunu dert etme. Merak etme, Windows 7'den daha iyi bellek kullanımı var.

En düşük bilgisayarlarda bile en iyi çalışan işletim sistemi Windows 10'dur. Pentium E6600 ve 4GB RAM ile kullanan bir arkadaşım var. Günlük işleri için kullanabileceği en ideal sistem Windows 10 oluyor. RAM konusunu dert etme. Merak etme, Windows 7'den daha iyi bellek kullanımı var.
Ya bende bir çok yerde win10 şeklinde yorumlarla karşılaştım fakat ben eski sürümünden mi kaynaklanıyor bilemiyorum ilk çıktığı zamanlar işte yüklemiştim pcde oyun felan oynanmıyordu win10 yüzünden ama şimdi sanırım onu düzeltmişler herkes öneriyor çünkü

1 GB RAM ve Core 2 Duo işlemciyle akıcı bir şekilde Windows 8.1 kullanıyorum. Sorun olur mu olmaz mı sen hesap et.
(y) Anlaşıldı.
Peki sizce normal Windows 10 mu kurmalıyım yoksa bu yeni yapılanlardan Windows 10 Performance Editions mu ? Bana performans daha cazip geldi açıkçası gereksiz şeylerden arındırılmış sanırım :D

Orijinal ISO dosyasını yazdırıp 40 TL'ye OEM lisans satın alarak yükleyebilirsin. Onun dışında kimsenin yardım edeceğini sanmam.

Orijinal ISO dosyasını yazdırıp 40 TL'ye OEM lisans satın alarak yükleyebilirsin. Onun dışında kimsenin yardım edeceğini sanmam.
Peki bunun normalinden farkı nedir çünkü daha önceleri win 7 yüklerken hiç böyle bir şey yapmamıştım nedir bu oem?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı