İ3 2120 Tabanlı Sisteme Ekran Kartı Tavsiyesi

Çağlar TOPCU

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba ben Çağlar, sistemim 2011'de üretilmiş Casper marka pc... Fazla da anlamıyorum ama şu an dxdiag dan baktıgım kadarıyla kullanmış oldugum şu anki ekran kartım ;

(ATI Radeon HD6350) ( - Yonga türü : AMD Radeon Graphics Processor (0x68E1) - )

Ben bu ekran kartından verim alamıyorum ve bu yüzden dolayı yeni bir ekran kartı almaya karar verdim... Ancak aklıma takılan çok soru var. Nvidia'mı AMD'mi sadece oyun için ve arada facebook youtube falan ? Benim aklımda 2 ekran kartı var. Recep abinin videolarından bilgi edinerek 2 ekran kartı aklımda.

1.Asus GTX660 DirectCU II O.C. GDDR5 2GB 192Bit Nvidia GeForce DX11.1 Ekran Kartı
Linki : www.vatanbilgisayar.com: Asus Gtx660 Directcu 2 O.C. Gddr5 2Gb 192Bit Nvidia Geforce Dx11.1 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar

2.Asus HD7870 DirectCU II GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11.1 Ekran Kartı
Linki : www.vatanbilgisayar.com: Asus Hd7870 Directcu 2 Gddr5 2Gb 256Bit Amd Radeon Dx11.1 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar

Linkini verdim ki özelliklerine siz bakıp bana sölersiniz diye. Yardımcı olursanız sevinirim. Bir de DDR 2, DDR 3 ve DDR5 falan oluyormuş. Benim aklımdaki ekran kartları benim ana kartıma olur mu ? RAM ve güç kaynagı yeterli mi ? İşlemciyle bir alaksı var mı bilmiyorum. Ben size sistemimi yazayım bana bir yardımcı olun lütfen. Yalnız güç kaynagının watını bilmiyorum. Watt yetersiz ise bir de PSU tavsiye eder misiniz ? Bir de benim aklımdaki ekran kartlarını kullanabilmek için sistemimin hangi parçaları değişmesi gerekiyor ? Kaç TL masraf tutar ? Kullanmış oldugum ekran kartı çözünürlüğü 1360 x 768. Eğer ekran kartını değiştirince yüksek çözünürlüğü kullanabilir miyim ? Monitörüm gösterir mi ? 18.5 inç mönütörüm var. Şimdiden teşekkür ederim.

Pc sistemim :

Anakart : PEGATRON IPXSB-H61
BIOS: BIOS Date : 04/13/11 14:08:51 Ver: 04.06.04
İşlemci: Intel(R) Core(TM) i3-2120 CPU @ 3.30GHz (4CPUs), ~3.3GHz
Bellek: 4 Gb
Drectx : 11

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence de eğer bütçen yetiyorsa r9 270x almalısın ancak bana kalırsa psu'nu değiştirmen gerekecek çünkü Casper çok kalitesiz psu kullanıyor. Eski sistemden biliyorum da söylüyorum..

@YKTYN
@Orhan YILMAZ

RAM ve güç kaynagı yeterli mi ? İşlemciyle bir alaksı var mı ? Bir de bana ürün önerir misiniz ? Şu güç kaynagını alsam bir de bu ekran kartını alsan senin için iyi olur dediğiniz şunu şunu değiştir dediğiniz bir şey var mı ? Benim bütçem 500 - 600 TL. Şöyle sistem toparlanabildiği kadar toparlansın yeter abi. Şimdiden teşekkür ederim. Bir de benim güç kaynagım iyi mi kötü mü ve yeter mi yetmez mi ?

L26GMz.jpg

@YKTYN Abi çok teşekkür ederim. Yalnız bir sorum olacak. Senin bana önerdiğin AMD sanırım ? AMD İle Nvida'nın farkı ne ? Ben sadece oyun, facebook ve youtube için alacağım ? Hangisini almam gerek :) ? Bir de o ekran kartı benim anakartıma olur mu ? Benim anakartım PEGATRON IPXSB-H61. Senin önerdiğin olur mu abi ? DDR 3, DDR 5 falan girişleri oluyormuş ben bilmiyorum...

Abi bu arada bende Eskişehirliyim :)

Pegatron anakartlar sorun çıkartabiliyor. Kartı almadan önce BIOS güncellemesi yapman sorun çıkma ihtimalini azaltacaktır. AMD kartlar F/P olarak biraz daha iyi kalıyor. O bütçeyle GTX 750Ti alabilirsin ama R7 270 kadar performans vermez.

@YKTYN Tamam, teşekkür ederim abi ama ben BIOS güncellemesini bilmiyorum. Nasıl indireceğimi, nasıl güncelleyeceğimi bilmiyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı