i3 2120 vs i5 3470

Bütçe
600-500
Teşekkürler hocam ailem biraz destek veriyor bu bilgi bana lazım olabilir fakat bana biraz Valorant'ı nasıl yükleyeceğimden bahsedin çünkü yüklemek istediğimde pek anlamıyorum.
Ve( i5 3470 +8 GB RAM+ HD5450 O.C ) kaç FPS verir.

Birkaç ay sürdü ailemde biraz destek verdi.

90-100FPS verir monitor çözünürlüğü kaç?

Merak ettim ne kadar sürdü almanız?

Biraz sabır işi dostum aslında. Benim 5 ay kadar sürdü tabii bu süreçte gece gündüz uğraşmadım. Sıkıldığım zamanlarda oldu. Dipnot olarak demir 1-2-3 hesaplar daha çok kazandırıyor. 200 TL'den bile sattığımı bilirim. Parçaları da sıfır aldım. i3-10105F, Kioxia 1 TB M.2 SSD, Kingston 1x16 GB 3200 MHz RAM, Gigabyte H510M-H, Zalman 500W 80+ PSU. ASUS Dual RX6600 (2.el). Dediğim gibi sabır isteyen bi' süreç. Benim için çok sıkıntılı olmadı çünkü zaten spike hücum oynuyordum normalde de. Sadece hesaplar değişmiş o oldu çok dert değil.

Ek olarak kasa modelini tam hatırlamıyorum. Halka arzdan katlayıp almıştım onu da :D

Biraz sabır işi dostum aslında. Benim 5 ay kadar sürdü tabii bu süreçte gece gündüz uğraşmadım. Sıkıldığım zamanlarda oldu. Dipnot olarak demir 1-2-3 hesaplar daha çok kazandırıyor. 200 TL'den bile sattığımı bilirim. Parçaları da sıfır aldım. i3-10105F, Kioxia 1 TB M.2 SSD, Kingston 1x16 GB 3200 MHz RAM, Gigabyte H510M-H, Zalman 500W 80+ PSU. ASUS Dual RX6600 (2.el). Dediğim gibi sabır isteyen bi' süreç. Benim için çok sıkıntılı olmadı çünkü zaten spike hücum oynuyordum normalde de. Sadece hesaplar değişmiş o oldu çok dert değil.

Ek olarak kasa modelini tam hatırlamıyorum. Halka arzdan katlayıp almıştım onu da :D

Şimdi ki güncel parça fiyatlarını bilmiyorum ama muhtemelen artmıştır. Daha makul sistem alınabilir yine de.

5 ay az ve iyi olur benim için bu bilgi için çok teşekkür ederim artık zamanı geldiğinde 10,11,12 nesil kasa toplarım 😀

Geri
Yukarı