i3-2310M sisteme El Capitan kurulabilir mi?

470878

Hectopat
Makaleler
4
Sorum yukarıda Windows 10'dan caydim. Sadece test icin kuracagim. Begenirsem yeni bilgisayarima son surumunu kuracagim. Yardimci olur musunuz?

Normalde high sirerraya kadar yolu var ama fazla zorlanmak istemedigimden istiyorum bu surumu.

i3 2310M 2.10GHz
6 GB DDR3 1067MHz RAM.
Intel HD 3000 ekran karti.
460GB hitachi 5400RPM HDD.

Son düzenleme:
İlk olarak imajımızı ve EFI'yi indirin;

Yalnız 10.11 biraz eski. Çoğu uygulama minimum 10.13 istiyor. Sıkıntı yaşayabilirsiniz. Safari yerine Chromium'ya da Chrome kullanın ayrıca.

Elimde HDD var. Deneyecegim. Eger begenirsem SSD'ye High Sierra kurulumu yapacagim.

Cihaz UEFI degil. Sorun çıkarır mı? Eklemeyi unutmusum.

Hocam simdi EFI dosyasinida RAW dosyasinida indirdim. Ne yapmam gerek OpenCore'yi nereye atacagim.

BalenaEtcher programı ile indirdiğiniz imajı USB belleğe yazdırın.

Son düzenleme:
Yazdirdim hocam simdi ne yapcagim boot mu edecegim? Kusura bakmayin ilk defa kuracagim da.

Yazdırdıktan sonra USB bellekte 2 tane sürücü oluşacak. 1.olan macOS'un yükleme medyası.(ki ona windows üzerinde erişemezsiniz) 2.olan da macOS üzerinde sisteminizi
boot etmeye için oluşturulan OpenCore dizini. İşte bahsettiğim OpenCore dizinine imaj ile indirdiğiniz OpenCore EFI klasörünü açtığınızda EFI diye bir klasör çıkacak. Onu
USB belleğinizin OpenCore klasörüne atın. Ardından atmış olduğunuz EFI>OpenCore>configler klasörünün içinde "config-sandy bridge.plist" dosyasının ismini "config.plist" olarak değiştirin. Daha sonra ismini değiştirdiğiniz config dosyasını kopyalayın ve EFI>OC klasörüne döndüğünüzde varsayılan olarak ayarlanmış config.plist dosyasını silin. Yerine ismini değiştirdiğiniz config dosyasını yapıştırın.

Ve artık kuruluma hazırsınız.

Yazdırdıktan sonra USB bellekte 2 tane sürücü oluşacak. 1.olan MacOS'un yükleme medyası.(ki ona Windows üzerinde erişemezsiniz) 2.olan da macOS üzerinde sisteminizi.
Boot etmeye için oluşturulan OpenCore dizini. İşte bahsettiğim OpenCore dizinine imaj ile indirdiğiniz OpenCore EFI klasörünü açtığınızda EFI diye bir klasör çıkacak. Onu.
USB belleğinizin OpenCore klasörüne atın. Ardından atmış olduğunuz efı>opencore>configler klasörünün içinde "Config-sandy bridge.plist" dosyasının ismini "config.plist" olarak değiştirin. Daha sonra ismini değiştirdiğiniz Config dosyasını kopyalayın ve efı>oc klasörüne döndüğünüzde varsayılan olarak ayarlanmış config.plist dosyasını silin. Yerine ismini değiştirdiğiniz Config dosyasını yapıştırın.

Ve artık kuruluma hazırsınız.

Hocam her şeyi yaptim disk secme ekraninda ınstall macOS X i sectim fakat komut satirlarindan sonra debugging not configured hanging diye hata cikti ne yapmaliyim.

Hocam her şeyi yaptim disk secme ekraninda ınstall macOS X i sectim fakat komut satirlarindan sonra debugging not configured hanging diye hata cikti ne yapmaliyim.

Yardim edecek yok mu yahu.

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı