i3-2350M sistemde Windows 7'ye geçilmeli mi?

Ariana_03

Picopat
Aşağıda yer alan sisteme ilk önce Windows 8.1 Home kurdum, stabil çalışıyordu fakat yer yer HDD'nin %100 kullanılma sorunu yaşanıyordu.

Dün de Windows 10 Home kurdum fakat hem ağır geldi hem de bilgisayar kilitlenerek kendini kapatmaya başladı.

Hafif bir Windows 7 kurmayı düşünüyorum, kurmalı mıyım? Oyun tarafından dolayı Linux düşünmüyorum.

Intel Core i3-2350M.
Intel HD Graphics 3000.
4 GB RAM.
320 GB 5400 RPM HDD.

Aşağıda yer alan sisteme ilk önce Windows 8.1 Home kurdum, stabil çalışıyordu fakat yer yer HDD'nin %100 kullanılma sorunu yaşanıyordu.

Dün de Windows 10 Home kurdum fakat hem ağır geldi hem de bilgisayar kilitlenerek kendini kapatmaya başladı.

Hafif bir Windows 7 kurmayı düşünüyorum, kurmalı mıyım? Oyun tarafından dolayı Linux düşünmüyorum.

Intel Core i3-2350M.
Intel HD Graphics 3000.
4 GB RAM.
320 GB 5400 RPM HDD.

Bence laptop kullaniyorsaniz Home Single Language kurmaniz lazimdi 8.1 hem hala guncelligi koruyor hem de HDD tarafinda fazla yormuyor bence siz korsan bir yazilim yüklediniz ondan kaynaklı takıldı gibime geliyor.

Tavsiyem Windows 8.1 Enterprise x64 kurmanız. Windows 7'nin hem desteği kesildi hem de çok yavaş açılıyor. Windows 8.1'in ise desteği hala devam etmekte. Üstelik Windows 7'de çok daha hızlı bir işletim sistemi.

İlla oyun oynayacağım diyorsan Windows 7 kur, Windows 8.1'de örneğin GTA San Andreas gibi oyunda parlaklık sorunu yaşarsın, o sistem onun gibi oyunları oynatır bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı