i3-3210 veya APU Sistem

Beklettim kusura bakma.Bu arada fotoğraf çok önemliydi boyutu optimize edin diyor linke tıkladığım zaman başka site geliyor forumda sorun var lütfen banlamayın başka siteye yüklemek zorunda kaldım.

Hocam size gereken parçalar yeni bir güç kaynağı, 4GB bellek ve R7 260X.

Güç Kaynağı : Aerocool VX Serisi 500W 34A@12V Aktif PFC Güç Kaynağı Fiyatı 140
Ekran kartı : SAPPHIRE R7 260X 2G GDDR5 PCI-E HDMI / DVI-I / DP LITE (11222-17-20G) 375
Bellek : CRUCIAL Ballistix Sport 4GB DDR3-1600MHz Bellek - BLS4G3D1609DS1S00CEU - Ürün Kategorileri 75
Toplam: 590 TL

Şuanda kullandığınız belleğinizin özelliklerini yazarsanız ona göre uygun bir modül bulabiliriz (Cl ve hız değerleri)

260x almak yerine gtx 750 ti alması çok daha mantıklı olur. Yapacağın son şey elindeki o parçaları satarak APU sisteme geçmek olsun. Söylediğimiz gibi alınacak olan ram kendinizinkiyle aynı değerlerde olmalı.

Bellek olarak bu ürüne bakabilirsiniz: Kingston KVR13N9S8/4G PC Ram

260x almak yerine gtx 750 ti alması çok daha mantıklı olur. Yapacağın son şey elindeki o parçaları satarak APU sisteme geçmek olsun. Söylediğimiz gibi alınacak olan ram kendinizinkiyle aynı değerlerde olmalı.

Eğer güç kaynağı yükü kaldırabilecekse 750 Tİ 260X'ten daha iyi ama güç kaynağı sıkıntılı işte. Güç kaynağına da para verince bütçe sıkışmaya başlıyor.

Yani şimdi 260X alınca güç kaynağı yetecek mi? ram ile birlikte.
Bütçeyi düşük tutuyorum çünkü telefona yatırdım büyük bir kısmını ve öğrenciyim.
Yoksa ucuz olacak diye sizi bu kadar yormazdım.

Sorun çözüldü ozaman 260X alıp uygun ram alıp sistemi yükselteceğim GTA 5 testlerine baktım güzel çok daha ileride doğru düzgün bir bilgisayar toplama konusu açacağım.Cevaplarınız ve yardımlarınız için çok sağolun uğraştınız bu kadar.

Sorun çözüldü ozaman 260X alıp uygun ram alıp sistemi yükselteceğim GTA 5 testlerine baktım güzel çok daha ileride doğru düzgün bir bilgisayar toplama konusu açacağım.Cevaplarınız ve yardımlarınız için çok sağolun uğraştınız bu kadar.
Güç kaynağını değiştirmezseniz sorun çıkarabilir bilginiz olsun.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı