i3 3220 Sistem GTA 5 %100 CPU Kullanımı Sorunu

• Konuyu başlatan strike
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 2B
S

strike

Ziyaretçi
GTA 5 oynarken %100 CPU kullanımı, %60 ekran kartı kullanımı ile karşılaşıyorum. Bu yüzden arada bir çok rahatsız edici olmasa da takılmalar yaşıyorum. Bunun sebebi nedir ve nasıl düzeltebiliriz? İşlemcim i3 3220, Ekran Kartım R7 265, Ramim 6 GB, 80 Plus 600 W Güç Kaynağı...

Gta 5 için topladıysan özellikle işlemciyi yüksek tutmalıydın. i5 6600K - Hd 6850 ikilisiyle High ayarlar(ekstra efektler kapalı) 40 fps civarı alıyorum ben bile inanamadım. İşlemci çok ağır basıyor Gta 5'de.

Popüslasyon ayarları kısık , Çözünürlüğüm 1920x1080 , Ayarlar High - Very High , FPS 35 ten fazla. Evet istediğim verimi alıyorum fakat ani fps düşüşlerinden rahatsız oluyorum. Ekran Kartını %99 kullanması gerekirken %60 gözüküyor. İşlemciyi %70-80 göstermesi gerekirken %100 gösteriyor. Ani fps düşüşleride bu yüzden. Bu sorunu çözmenin yolu yok mu?
Üst taraftaki 3 tane popülasyon ayarlarını kısarak bir nebze daha azaltabilirsiniz. Çözünürlüğünüz nedir?
Size bir soru soruyorum, GTA 5'te istediğiniz ayarlarda, istediğiniz verimi alabiliyor musunuz?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı