i3 3220 sistem yükseltme

Peki RX 560 nasıl olur.Ben arkadaşın GTX 1050 almasından yana değilim de.
O modelleri pek bilmiyorum fakat sosyalde düşük
işlemcisi ve bütçesi olanlar için ikinci el kısmında RX470, RX560 ve RX460 çok öneriliyor.

RX 560 olabilir ama 4 GB olmasına özen gösterilmeli yoksa 1050 den tek artısı dx 12 kartı olması.

GTX 1050 uygundur ve Windows 10 en sağlıklısı olacaktır.Driverlarda , Windows ta chipsetlerinizde her konuda en güncelini kullanınız o yüzden netleştirelim
Ekran kartı :Uygundur
İşletim sistemi:Windows 10
Öncelikle o sitelere inanmayın. Gerçekten ekran kartı almak istiyorsan ve hangi oyunda nasıl darboğaz olur veya olmaz görmek istiyorsan Youtube'dan canlı testlerini izle. O siteler bomboş bilgi kirliliği. İkinci olarak i3 3220 ile GTX 1050 darboğaz yaşatmaz. Ben şuan GTX 680 ile kullanıyorum GTX 1050 ile aynı güçte ekran kartıdır. Hemen hemen aynı FPS değerlerini veriyor en fazla 5 FPS oynuyor. Bende de i3 3240 var. Yani GTX 1050 alabilirsin.

Cevaplarınız için teşekkür ederim. GTX 1050 alacağım.

Cevaplarınız için teşekkür ederim. GTX 1050 alacağım.
Hocam 1050 alırsanız GTA tarzı işlemciye yüklenen oyunlarda darboğaz yaşarsınız... Daha düşük bir ekran kartı seçin.
Videolarda işlemci kullanımı %90+ larda geziyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Peki Nvidia kartları grubundan GTX 560ti, GTX 650 gibi daha ekonomik kartlar nasıl olur?

AMD düşünmüyorum ve ekran kartı bütçemi 400₺ olarak belirlemiştim GTX 1050 kafamı karıştırınca bütçemi biraz artırmak istedim GTX 1050'den vazgeçersem yine 400₺'ye kadar kart bakacağım.

Bende buna yakın bir işlemci olan İ3 3250 kullanıyorum. Ekran kartım RX 560. Evet GTA V gibi oyunlarda bir miktar darboğaz oluyor ama ayarları yükseğe aldığım zaman darboğaz azalıyor. Yani rahatsız edecek kadar bir darboğaz olmaz GTX 1050 alırsanız.

Bende buna yakın bir işlemci olan İ3 3250 kullanıyorum. Ekran kartım RX 560. Evet GTA V gibi oyunlarda bir miktar darboğaz oluyor ama ayarları yükseğe aldığım zaman darboğaz azalıyor. Yani rahatsız edecek kadar bir darboğaz olmaz GTX 1050 alırsanız.
Ayarları en yükseğe aldığınızı düşünelim o zamanda 30-45 fps arası alıcaksınız. Yine çok kötü bir durum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı