i3 3220 ve HD 5570 oyun performansı arttırma

yunuskirhan0

Centipat
Öncelikle herkese merhaba.
Donanımla ilgili konularda bilgi sahibi veya profosyonel arkadaşlar için bir sorum olacak.
Benim sistemim şudur:
ASUS P8H61-I LX r2.0 anakart.
Intel Core i3 3220 3.30 GHz. İşlemci.
8 GB RAM.
ATI Radeon HD 5570 1GB. Ekran kartı.
500 GB HDD.
Windows 10.
Ben bu sistemden o kadar da şikayetçi değilim ama sistem gereksinimleri yüksek oyunlarda yüksek grafiklerde sıkıntı yaşıyorum.
Mesela GTA 5 indirdim birkaç gün önce grafik ayarlarını en düşüğe çektim 50 FPS aldım donma, kasma vb. sorunlar yaşamadım ama yüksek ayarlara çevirince haliyle donma, kasma ve FPS düşüklüğü yaşadım.
Assasins Creed 4'te de durum aynı, CS GO'da herhangi bir sıkıntı yaşamıyorum 50 FPS ve pingim 75-80 civarı.
Arkadaşlar uzun lafın kısası ben belirttiğim oyunlarda veya sistem gereksinimleri yüksek olan oyunlarda daha fazla performans alabilmek için yukarıda belirttiğim donanımlardan hangisini veya hangilerini yükseltmem gerek?
Bütçem şu sıralar pek iyi değil bütçesi uygun sıfır veya 2. el donanımlar önerirseniz çok sevinirim hepinize şimdiden teşekkürler. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcinin aynısına sahibim ve GT 1030 kullanıyorum. O işlemci daha yüksek seviye kartları beslemez. İkinci el olarak ben 350 TL vererek almıştım. Sizde o civarlarda bulabilirsiniz. Yazdığınız her oyunu rahat oynatır.

Bütçeniz nedir?

Bütçem 450 TL
İşlemcinin aynısına sahibim ve GT 1030 kullanıyorum. O işlemci daha yüksek seviye kartları beslemez. İkinci el olarak ben 350 TL vererek almıştım. Sizde o civarlarda bulabilirsiniz. Yazdığınız her oyunu rahat oynatır.

Teşekkürler yorumunuz için.

Bir sorum olacak anakartım destekler mi?
Tam modelini söyleyebilir misiniz GT1030 farklı modelleri var.

Son düzenleme:
GT 1030, GTX 750 ile aynı neredeyse. GTX 1050 Tİ altındaki tüm kartları alabilirsin. Yani ikinci elde GTX 950, 960, 1050 ya da RX 560 alınabilir.

Öncelikle herkese merhaba.
Donanımla ilgili konularda bilgi sahibi veya profosyonel arkadaşlar için bir sorum olacak.
Benim sistemim şudur:
ASUS P8H61-I LX r2.0 anakart.
Intel Core i3 3220 3.30 GHz. İşlemci.
8 GB RAM.
ATI Radeon HD 5570 1GB. Ekran kartı.
500 GB HDD.
Windows 10.
Ben bu sistemden o kadar da şikayetçi değilim ama sistem gereksinimleri yüksek oyunlarda yüksek grafiklerde sıkıntı yaşıyorum.
Mesela GTA 5 indirdim birkaç gün önce grafik ayarlarını en düşüğe çektim 50 FPS aldım donma, kasma vb. sorunlar yaşamadım ama yüksek ayarlara çevirince haliyle donma, kasma ve FPS düşüklüğü yaşadım.
Assassin's Creed 4'te de durum aynı, CS GO'da herhangi bir sıkıntı yaşamıyorum 50 FPS ve pingim 75-80 civarı.
Arkadaşlar uzun lafın kısası ben belirttiğim oyunlarda veya sistem gereksinimleri yüksek olan oyunlarda daha fazla performans alabilmek için yukarıda belirttiğim donanımlardan hangisini veya hangilerini yükseltmem gerek?
Bütçem şu sıralar pek iyi değil bütçesi uygun sıfır veya 2. el donanımlar önerirseniz çok sevinirim hepinize şimdiden teşekkürler. :)

Abi sana demem gerekiyor Quad Core işlemci ve 6570 model ekran kartı kullanıyorum 4 GB ama berbat nedeni ben oyun icin acemiyken aldım ama normal kullanımlık ekran kartı ve su anda RX 560 modeline geciş yapacağım ilerde RAM ve işlemciyi de yükselteceğim.
İlk fırsatta PSU yetiyorsa ekran kartı al iyi bir 1050 civarı performans ile sonrada işlemcini deiştir ister Pentium ister i7 modelle ( bu arada RX 560 BIOSTAR 0'ı 600 TL 1050'den iyi 2 el bir RX 560 BIOSTAR bulursanız alabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı