i3 3240 ve GTX 970 Darboğaz

• Konuyu başlatan Shi
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 692

Shi

Centipat
10 GB RAM, Intel i3 3240 işlemcim var. Ben ekran kartı aldım NVIDIA GTX 970 fakat CS GO'da FPS yükselmiyor. Görev yöneticisini çağırdığım da işlemler penceresinde CPU %95'e kadar çıkıyor, kırmızı olup geri düzeliyor falan. Disk de öyle, ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
10 GB RAM, Intel i3 3240 işlemcim var. Ben ekran kartı aldım NVIDIA GTX 970 fakat CS GO'da FPS yükselmiyor. Görev yöneticisini çağırdığım da işlemler penceresinde CPU %95'e kadar çıkıyor, kırmızı olup geri düzeliyor falan. Disk de öyle, ne yapmalıyım?

GTX 970 için en 6.nesil bir i3 öneririm.

Anakartın destekliyor ise i7-3770K işlemcisini almanı ya da bütçen varsa DDR4 sisteme geçmenizi öneririm. İşlemcin yeterli değil.
Eğer sistem yükseltmeden bir çözüm arıyorsan, ekran kartı ayarlarından DSR açıp, oyunu 2K'ya çekmeni, işlemciden yükü azaltmanı önerebilirim.

Anakartın destekliyor ise i7-3770K işlemcisini almanı ya da bütçen varsa DDR4 sisteme geçmenizi öneririm. İşlemcin yeterli değil.
Eğer sistem yükseltmeden bir çözüm arıyorsan, ekran kartı ayarlarından DSR açıp, oyunu 2K'ya çekmeni, işlemciden yükü azaltmanı önerebilirim.

i7 2600 de yeter, 3770K'ya çıkmaya gerek yok. Anakart da büyük ihtimal Z serisi değil zaten, stok olarak aralarında 200-300 TL'ye değecek bir performans uçurumu yok, bütçe odaklı olarak en mantıklı hamle i7 2600 olur.

8+2 GB RAM'mi taktınız?
evet
b
teşekkür ederim benim amacım da ddr4 bir anakarta geçip i5 9. nesil almak istiyorum bütçe ayırmaya çalışacağım 3 ay içersinde dizerim allahın izniyle
i7 2600 de yeter, 3770K'ya çıkmaya gerek yok. Anakart da büyük ihtimal Z serisi değil zaten, stok olarak aralarında 200-300 TL'ye değecek bir performans uçurumu yok, bütçe odaklı olarak en mantıklı hamle i7 2600 olur.
doğru diyorsun hocam da ben yeni nesil oyunlar oynamak istiyorum. ve aklımda ki fikir i5 9.nesil alıp ddr4 bir anakarta geçiş yapmak her oyunu oynamak için

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı