i3-350M sistem Kali Linux kaldırır mı?

Bedirhan6663

Picopat
Daha fazla  
Bu bilgisayar Kali Linux kaldırır mı:
İşlemci > Intel(r) Core(tm) i3CPU m 350 @ 2.27GHz 2.27GHz.
RAM > 4 GB.
Sistem türü > 64 Bit.

Bilgisayar böyle arkadaşlar. WM kurmayacağım, 50 GB'lık alan açıp Dual Boot edeceğim. Merak ettiğim şu benim: Bu bilgisayar Kali Linux'un son versiyonunu kaldırır mı? Aslında kaldıracağını biliyorum ama asıl şunu soruyorum. Kaldırsa bile takılmalar oluşur mu (kitlenmeler vs.)? Ben daha önce 2019 sürümünü USB Boot yapmıştım fakat Live olduğundan sanırım, takılmalar olmuştu apt update yaparken falan. O Live ortam olmasından mıdır yoksa PC kaldırmıyor mu sizce? Bu arada USB Boot edecek arkadaşlara tavsiyem 2 flash olsun, birinde Kali Linux (ama en son sürüm light versiyonu), diğeri ise boş olsun. PC'yi flashtan başlatıp boş olana Kali Linux lighti kurun derim ben.

Son düzenleyen: Moderatör:
Linux Mint, Ubuntu varken niye Kali?

Linux Mint ve Ubuntu dediklerimiz en popüler olanlardır şüphesiz ama Kali Linux bana daha yakın gelmiştir hep.
Kali'yi neden tercih ediyorsunuz? Onun haricinde sıkıntısız çalışacağını düşünüyorum.

Kaliyi tercih etmemde pek bir neden yok. Sadece toolları hoşuma gidiyor ama derseniz şu Linux tam bir site kurmak için diye, işte o zaman başka sürüm düşünebilirim. Bu arada Kali Linux'un kullanım alanlarını biliyorum. Ubununtu, Linux Mint'i falan bilmiyorum. Bilgilendirme yapar mısınız?

Artı -1 Eksi
Linux Mint ve Ubuntu dediklerimiz en popüler olanlardır şüphesiz ama Kali Linux bana daha yakın gelmiştir hep.

Kaliyi tercih etmemde pek bir neden yok. Sadece toolları hoşuma gidiyor ama derseniz şu Linux tam bir site kurmak için diye, işte o zaman başka sürüm düşünebilirim. Bu arada Kali Linux'un kullanım alanlarını biliyorum. Ubununtu, Linux Mint'i falan bilmiyorum. Bilgilendirme yapar mısınız?
Ubuntu, Linux Mint gunluk kullanim icindir.

İlk nesil i3 sanırım. Ancak yine de sisteminiz Kali GNU/Linux´un sistem gereksinimlerini karşılıyor. Eğer memnun kalmazsanız başka bir dağıtıma geçebilirsiniz. Kali´de bulunan araçların tümü başka dağıtımlara da kurulabilir.

Geri
Yukarı