i3-3770 ve RX 580 sistem toplama

TWME

Centipat
Daha fazla  
Herkese merhaba, eski bir sistemim var az biraz masraf yapıp bunu canladırmak istiyorum bu konuda destek lazım yardımcı olursanız sevinirim.

Anakart: Gigabyte H61MA-DV3 bu anakrta sahibim.
Bu anakarta, i3-3770 işlemci taksam.
RX 580 8 GB ekran kartı taksam.
600W PSU yeter mi?
Ve şu an sistemde 4 GB DDR3 665.1 MHz RAM var bu RAM'ın yanına 8 GB RAM taksam aynı marka olmasa bu sistem olur mu?
Perormans verir mi sizce?

Son düzenleme:
O anakarta i3 3770 takamazsiniz. I3 3770 de rx580 ile çok fazla darboğaz yapar.
Anakart'ın sitesine girdiğim de işlemci desteği yazan bölümün de bu işlemciyi desteklediği yazıyor rx580 ile darboğaz yaparsa ben bu sisteme nasıl bir ekran kartı takmalıyım, youtube de testleri izledim ama gayet iyi performans alıyorlardı

Dosya Ekleri

• IMG_20221130_113913.jpg
    IMG_20221130_113913.jpg
    120,4 KB · Görüntüleme: 13
Anakartın sitesine girdiğim de işlemci desteği yazan bölümün de bu işlemciyi desteklediği yazıyor RX580 ile darboğaz yaparsa ben bu sisteme nasıl bir ekran kartı takmalıyım, YouTube'da testleri izledim ama gayet iyi performans alıyorlardı.

Anakartın destekliyor. İşlemcin GTX 1060 zorlasan GTX 1070'i besler hikayeli oyunlarda. O adamı takmayın. Kafadan uydurup cevap veren tiplerden.

Anakartın destekliyor. İşlemcin GTX 1060 zorlasan GTX 1070'i besler hikayeli oyunlarda. O adamı takmayın. Kafadan uydurup cevap veren tiplerden.

Benim sistemim DDR 3 olacak, kafama takılan da bu bu anakarta dediğiniz ekran kartları uyar mı ve mesela 1060 veya 1070 ekran kartı alsam kaç W PSU almam gerekiyor? RX 580 4 GB taksam ondada mı darboğaz yapar?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim sistemim DDR 3 olacak, kafama takılan da bu bu anakarta dediğiniz ekran kartları uyar mı ve mesela 1060 veya 1070 ekran kartı alsam kaç W PSU almam gerekiyor? RX 580 4 GB taksam ondada mı darboğaz yapar?
Hocam illaki darboğaz yapar kaç yıllık işlemci. Darboğaz yapmasa bile 12. nesil bir işlemciyle aynı performansı mı verecek sanki. Takar kullanırsınız sonuçta mavi ekran verecek değil ya. Ram de 2 slotsa 8+8 yapmanızı öneririm. 80+ sertifikalı 600w kolayca yetecektir bu arada.

Hocam illaki darboğaz yapar kaç yıllık işlemci. Darboğaz yapmasa bile 12. nesil bir işlemciyle aynı performansı mı verecek sanki. Takar kullanırsınız sonuçta mavi ekran verecek değil ya. Ram de 2 slotsa 8+8 yapmanızı öneririm. 80+ sertifikalı 600w kolayca yetecektir bu arada.
Vakit ayırdığınız ve bu değerli yorumlarınız için hepinize teşekkürler.
Bu sistem için bana önerebilecegibiz 8 GB veya 4 GB ekran kartı varmı.

Geri
Yukarı