i3-4010U sistem Minecraft'te 18 FPS veriyor

01Asmodeus

Hectopat
Sistemim i3-4010U, 8 GB RAM, 2 GB ekran kartı. Bu sistemde Minecraft 10-18 FPS'lere kadar düşüyor biliyorum sistemim çok iyi değil ama Minecraft oynatmayacak bir sistem de değil. 3 GB RAM atamıştım sadece 1.5 civarı kullanıyor, işlemcinin %50'sini kullanırken SS aldım 40 FPS veriyor çok can sıkıcı. Eskiden 80 FPS sabit Minecraft oynayabiliyorken niye böyle oldu hiçbir fikrim yok. Yardımcı olursanız sevinirim, şimdiden teşekkürler. Ve soracaklara evet OptiFine kullanırken bu değerleri alıyorum. Gerçeğini denemedim bile durum böyle olunca.

Eskiden 80FPS Minecraft oynamanın sebebi oyun bu kadar ağır değildi. Açıkçası bana normal geldi muhtelemen Intel HD Graphics'i kullanıyordur. Onu değiştirip deneyin.

Sistemim i3-4010u, 8 GB RAM, 2 GB ekran kartı. Bu sistemde Minecraft 10-18 FPS'lere kadar düşüyor biliyorum sistemim çok iyi değil ama Minecraft oynatmayacak bir sistem de değil. 3 GB RAM atamıştım sadece 1.5 civarı kullanıyor, işlemcinin %50'sini kullanırken SS aldım 40 FPS veriyor çok can sıkıcı. Eskiden 80 FPS sabit Minecraft oynayabiliyorken niye böyle oldu hiçbir fikrim yok. Yardımcı olursanız sevinirim, şimdiden teşekkürler. Ve soracaklara evet OptiFine kullanırken bu değerleri alıyorum. Gerçeğini denemedim bile durum böyle olunca.

İşlemciniz Minecraft için berbat durumda. Aldığınız FPS normal RAM'le alakası yok. MC sürümü ne kadar yüksek sürümse FPS o kadar düşer fakat 1.8 oynasanız bile o işlemcide yüksek performans beklemeyin.

İşlemciniz Minecraft için berbat durumda. Aldığınız FPS normal RAM'le alakası yok. MC sürümü ne kadar yüksek sürümse FPS o kadar düşer fakat 1.8 oynasanız bile o işlemcide yüksek performans beklemeyin.
İşlemcimin kötü olduğunu biliyorum maalesef işlemcim anakarta leğimli olduğu için değiştiremiyorum. Ama kötü olsa bile kullanım yüzdesinin 50 olması kötü değilmi ?

İşlemcimin kötü olduğunu biliyorum maalesef işlemcim anakarta leğimli olduğu için değiştiremiyorum. Ama kötü olsa bile kullanım yüzdesinin 50 olması kötü değilmi ?
Normaldir. Minecraft single thread çalışır. Tüm threadleri kullanmaz.
Notebookunuzu satıp ortalama ekran kartsız masaüstü bir PC toplayabilirsiniz. Eğer önemli olan mc ise.

Notebookunuzu satıp ortalama ekran kartsız masaüstü bir PC toplayabilirsiniz. Eğer önemli olan mc ise.
1639076089378.png

Sitede böyle yazdıkları için konu açma gereği duymuştum 1920x1080 dense 1366x768 oynasam yeterli fps alır mıyım?

Yeni konular

Geri
Yukarı