i3 4130 Sistem Toplama

İşlemci değiştirecekse çarpan kiliti kapalı işlemci alsın, anakartını değiştirmek zorunda kalmaz. Zaten Overclock'un oyunlara verdiği performans çok az.

Şimdi gideceksin GTX 780Ti alacaksın yarın Maxwell mimarili ekran kartları geliyor onlar daha performanslı olacak paran boşa gidecek. Z97 çipsetli anakart alacaksın yarın DDR4 bellekleri destekleyen anakartlar çıkacak boşa para vermiş olacaksın o anakarta. Yani ileriye dönük için çok para harcamaya gerek yok, uygun fiyatlı sistem topla her sene değiştirirsin bir parçasını. Bilgisayar teknolojisinde "ileriye dönük" diye birşey yok.

Katılıyorum. şuanda 100000 liraya bilgisayar toplasanız bile 3 sene sonra eskimeye başlayacaktır . Pek anlamı yok .

4Gb artık minimum düzeydir.Ayrıca seçtiğin ram iyi değil ofis için değil oyun bilgisayarı istiyor sonuçta bunları seçebilirsin;
4GB Ripjaws DDR3 1600MHz CL9 1.5V Tek Modül Ram
4GB Vengeance DDR3 1600MHz CL9 Tek Modül Bellek

Anladım tamam bi bakayım.

Bir denemeye girdim geldim, neler olmuş ya, Z97 chipsetler, GTX780Ti felan... Bu arada o kadar özür diledim kimse de dememiş ki burası bir forum, olur böyle şeyler, yardımlaşmak için burdayız...

Şimdi sizlerin dediklerine dayanarak 3 farklı sistem toplamayı düşünüyorum. Mobilde olduğumdan uzun sürecek ama olsun yapacam yinede. Biri Apu, Biri AMD tabanlı,
Biri de Intel tabanlı olsun, siz karar verin
hangisinin daha iyi olduğuna.

Son olarak, konunun başında derdimizi tam anlatamadığım ve bu yüzden oluşan karmaşadan dolayı hepinizden tekrar özür
diliyorum. Derdimiz ise şu:

Arkadaşım işlemciyi günlük kullanım haricinde ekstra bir iş için kullanmayacak. Ekran kartı ise Pes, Counter, vb. oyunları
oynatacak. Sistem dengeli olucak. Ve mümkün olduğunca ekonomik olacak (benim hatam burda oldu dedim ki bütçe max. 2000Tl ama ne kadar düşük olursa o kadar iyi diye kimse anlamadı herhalde hep 2000Tl ye yakın toplandı, GTX770 koyanlar oldu, bu fazla olur dedim, niye millete karşı oluyorsun dediniz...). Umarım şimdi bizi anlamışsınızdır.

Anladım tamam bi bakayım.

Bir denemeye girdim geldim, neler olmuş ya, Z97 chipsetler, GTX780Ti felan... Bu arada o kadar özür diledim kimse de dememiş ki burası bir forum, olur böyle şeyler, yardımlaşmak için burdayız...

Şimdi sizlerin dediklerine dayanarak 3 farklı sistem toplamayı düşünüyorum. Mobilde olduğumdan uzun sürecek ama olsun yapacam yinede. Biri Apu, Biri AMD tabanlı,
Biri de Intel tabanlı olsun, siz karar verin
hangisinin daha iyi olduğuna.

Son olarak, konunun başında derdimizi tam anlatamadığım ve bu yüzden oluşan karmaşadan dolayı hepinizden tekrar özür
diliyorum. Derdimiz ise şu:

Arkadaşım işlemciyi günlük kullanım haricinde ekstra bir iş için kullanmayacak. Ekran kartı ise Pes, Counter, vb. oyunları
oynatacak. Sistem dengeli olucak. Ve mümkün olduğunca ekonomik olacak (benim hatam burda oldu dedim ki bütçe max. 2000Tl ama ne kadar düşük olursa o kadar iyi diye kimse anlamadı herhalde hep 2000Tl ye yakın toplandı, GTX770 koyanlar oldu, bu fazla olur dedim, niye millete karşı oluyorsun dediniz...). Umarım şimdi bizi anlamışsınızdır.
2014-05-11 17-24-02 Ekran görüntüsü.png

Arkadaşının oynayacağı oyunları bu sistem 10 numara açar. Technopat'ın 7850K testlerinde medium ayarlarda 1080P BF4 35-42 fps aldı.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı