İ3 4130 ve GTX 1050 Ti Darboğaz Sorunu

Yavuzer2121

Hectopat
Daha fazla  
Eskiden kasmayan oyunlarım son zamanlarda çok kasmaya başladı.
Minecraft'ta test ettim işlemcim %80 civarı kullanılırken ekran kartım %9'u bile gördü.
Eskiden kasma olmamasına rağmen şimdi minecraft bile kasıyor.

Oynadığım temel oyunlar:
Fortnite, PUBG

Not: Oyunlar HDD'de Fortnite'ta da aynı sorunu yaşıyorum ve binalar yüklenmiyor artık. Oyun her zaman HDD'deydi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eskiden kasmayan oyunlarım son zamanlarda çok kasmaya başladı.
Minecraft'ta test ettim işlemcim %80 civarı kullanılırken ekran kartım %9'u bile gördü.
Eskiden kasma olmamasına rağmen şimdi minecraft bile kasıyor.

Oynadığım temel oyunlar:
Fortnite, PUBG

Not: Oyunlar HDD'de Fortnite'ta da aynı sorunu yaşıyorum ve binalar yüklenmiyor artık. Oyun her zaman HDD'deydi.
Dostum öncelikle şunu belirteyim bina yüklenmeme sorunu HDD'den kaynaklanıyordur SSD alırsan çözülür zamanında bende de aynısıs varda öyle çözdüm. Darboğaz kısmına gelirsek olması normal ne de olsa 4. nesil bir i3'den bahsediyoruz grafikleri yükseltirsen azalabilir ve sana şöyle söylüyeyim i5 7500 var bende. PUBG'de genelde 60 ila 70 arasında artık sen düşün.

Merhabalar.
Yazılımsal bir problem olabilir veya donanıma bir şekilde zarar vermiş olabilirsiniz.
Kontrol etmenizi öneririm.
Çünkü eskiden kasmıyor demişsiniz.
Ek olarak işlemciyi çok yormayacak oyunlar oynamanızı öneririm.

i3 4130'un GTX 1050 TI'a çok darboğaz yapmaması lazım. İşlemciye yüklenen oyunlar %10 falan yapması lazım. Zaten daha önce de yok demişsiniz. Sıcaklıklar ne alemde? Hiç kontrol ettiniz mi?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı