i3-4160 sisteme ekstra parça alınmalı mı?

kenkanitr

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar bilgisayarıma eklemem gereken parça var mı diye anket açtım. Öncelikle şunu söylemek istiyorum bilgisayarda SSD yok. Görselleri paylaşıyorum.

Ekran Alıntısı.PNG

Ekran Alıntısı1.PNG

Ekran Alıntısı3.PNG

Ekran Alıntısı4.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
PC'yi ne amaçla kullanacaksınız ve beklentiniz nedir? Günümüz için pek yeterli değil tavsiyem komple değişmeniz fakat belirli bir bütçe de belirtmemişsiniz. Sadece günlük kullanım içinse eğer SSD almak gerçekten rahatlatır.

Oyun içinse ekran kartı yükseltilebilir.
oyun için kullanacağım ama işlemciyi yükseltmeyi istiyorum oynadığım oyunlar o kadar ağır değil
PC'yi ne amaçla kullanacaksınız ve beklentiniz nedir? Günümüz için pek yeterli değil tavsiyem komple değişmeniz fakat belirli bir bütçe de belirtmemişsiniz. Sadece günlük kullanım içinse eğer SSD almak gerçekten rahatlatır.
pcyi oyun için kullanıyorum valorant düşük ayarlar 1024x768 de 60 fpsden fazla alıyor genellikle çoğu oyunlarda düşük ayarlarda oynadığım için öyle yüksek meblalı pc almayı düşünmedim şuan boşta 1500 lira var
SSD ve RAM alabilirsin istersende ekran kartını değişebilirsin 550 Ti gibi bir kartla.
şuan da 8 gb ram bana yetiyor çok ağır şekilde kullanırsam 4gb kullanılıyor boşta fazla ram kaldığı için ram almakta gözüm yok ama ssd alacağım

@kenkanitr MSI Afterburner indirip GPU kullanımına bakın. GPU %100 ise ekran kartını yükseltmeniz daha iyi olur. GPU %100 değilse işlemciyi yükseltmeniz daha iyi olur.
Yada direk görev yöneticisini açıp ekran kartı kısmına tıklayın.
oyun için kullanacağım ama işlemciyi yükseltmeyi istiyorum oynadığım oyunlar o kadar ağır değil

pcyi oyun için kullanıyorum valorant düşük ayarlar 1024x768 de 60 fpsden fazla alıyor genellikle çoğu oyunlarda düşük ayarlarda oynadığım için öyle yüksek meblalı pc almayı düşünmedim şuan boşta 1500 lira var

şuan da 8 gb ram bana yetiyor çok ağır şekilde kullanırsam 4gb kullanılıyor boşta fazla ram kaldığı için ram almakta gözüm yok ama ssd alacağım
Oyun için kullanıyorsanız SSD almakta fayda var.

Geri
Yukarı