İ3 4160 Tabanlı Sistem Toplama

Asya Ay

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, kayıt olma amacım yakın vakitte toplayacağım sistem için değerli bilgilerinizden yararlanmaktır. Uzun zamandır bu sektörle ilgileniyorum, OEM parçalar konusunda yeterince bilgim var diyebilirim fakat yine de bu bütçede oluşturulabilecek en iyi sistem için sizden yardım istiyorum.
Bütçem toplamda 2000TL, aşağı yukarı esnetebilirim ufak miktarlarda.
Elimde kasa, HDD, SSD ve PSU bulunmakta. Monitör bütçeye dahildir, çevre birimleri dahil değildir.
Kafamdaki sistem şu şekildedir;
  • İşlemci : Intel i3 4160
  • Anakart : Msi Z97 PC Mate
  • RAM : Kingston HyperX Fury Blue 2x4 Gb
  • E. Kartı : Asus GTX 750 Ti
  • Soğutucu : Henüz karar verilmedi.
  • Monitör : BenQ RL2455HM ( Monitörün sabit kalması taraftarıyım, çünkü hem TV hem de monitör olarak kullanacağımdan vesa uyumluluğu ve hoparlörü olması benim için büyük avantaj. )
Açıkçası anakartı ve RAM'i renk uyumu açısından tercih ettim. Kasada mavi renk ağırlıklı olduğundan uyum sağlayabileceğimi düşündüm. Teşekkür ederim şimdiden hepinize, iyi forumlar. :neşeli::neşeli:

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU kaç watt ? Eğer 500w gibi birşey se sisteme r9 380 sığdırılabilir.
İntel i3 için stok fan yeterli olacaktır malum O.C olayı olmayacağı için.
Z97 Pc mate giriş seviye O.C için anakarttır.

Psu 580W. Bütçe 2500TL'ye çıkarılmıştır arkadaşlar, yardımlarınızı bekliyorum.
@_Muhammed_ 750 Ti ile arasında çok az bir fark varken anakarttan fire vermenin pek bir mantığı yok gibi açıkcası.

Yeni çıkan i3-6100 işlemci nasıldır acaba, bilginiz varmı ? @Recep Baltaş

Eğer kendinizi biraz zorlayıp bütçeyi 150 TL aşabilirseniz bu sistemi öneririm. Bu konudaki diğer önerilerden daha performanslı bir sistem. GTX 950 almak yerine 40-50 TL daha koyup (Sapphire alırsanız 20 TL) R9 285 almak çok daha mantıklı, GTX 960 ile yarışan bir kart. Yalnız açıkca belirteyim monitör hakkında net bir bilgim yok o yüzden bir araştırmanı öneririm.

Toplam 2644 TL....

Screenshot_2015-10-31-09-39-58.png
Screenshot_2015-10-31-09-40-20.png

Anakartı pro-vd yapıp artan para ile 370 veya 380 sığdırılabilir. RAM i de tek modül alırsanız ileride bir tane daha 8GB takma şansınız olur.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı