i3 4160 ve GTX 970 sistem uyumu

Cenger

Hectopat
Yer
Luthadel
Daha fazla  
Meslek
Sissoylu
Elimde halihazırda olan sistemi yükseltmeyi düşünüyorum. Anakarta ve işlemciye dokunmadan.
  • Anakart: Asus H81M-K
  • İşlemci : i3 4160
  • Ekran Kartı: Zotac GTX970 AMP! Extreme Core Edition GDDR5 4GB 256Bit
  • PSU: Corsair Builder VS 550W
  • RAM: GSKILL 16GB (2x8GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 Dual Kit Ram
Sizce sıkıntı çıkarır mı? Kötüyse tavsiyelere açığım. :kararsız::kararsız:

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha güçlü ekran kartı takacaksan işlemcin yetmeyecek. Sistemin hala iyi, GTX 970 hala iş görecek bir kart. Ekran kartı alacaksan GTX 1070 modelinin altına düşmemen lazım, yoksa boşuna masraf yapmış olursun, bu kartı alırsan da işlemcin ile darboğaz yapar. Ben yerinde olsam şuanlık sistemi yükseltmem.

Daha güçlü ekran kartı takacaksan işlemcin yetmeyecek. Sistemin hala iyi, GTX 970 hala iş görecek bir kart. Ekran kartı alacaksan GTX 1070 modelinin altına düşmemen lazım, yoksa boşuna masraf yapmış olursun, bu kartı alırsan da işlemcin ile darboğaz yapar. Ben yerinde olsam şuanlık sistemi yükseltmem.
Yanlış yazmışım hocam :) Ekran kartı Psu ve rami yeni alıcam :) Cevap için teşekkürler. Yorumuna bakılırsa uyumlu bu sistem.Bide son olarak zotacı tavsiye edermisin?

i3 4160, G4560 ayarında performansa sahip. G4560 ile RX 470/570 kullanılabiliyor, bir miktar darboğaz mevcut ama aşırı değil. Tercih edebilirsin. Eski ekran kartına para verme.

Arkadaşın dediği gibi işlemciye yüklenen oyunlarda bir miktar darboğaz olsa da tercih edilebilir. GTX 970 sıfır alınacak bir kart değil, RX 570-470 al. Bulduğun Zotac GTX 970 hangi fiyatta?

RX 570-470 ikilisinden ucuz olanı al. 5 FPS civarları fark var iki model arasında.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı