i3-530 anakart önerisi

Tryanorex

Kilopat
Arkadaşlar masaüstü bilgisayarımın anakartı bozuldu yenisini takmam gerek. Eski anakartımın adını tam olarak bilmiyorum ama internet üzerinden en benzeri:

IMG_9522.JPG

MSI MS-7636 H55M-P32 Motherboard LGA 1156/Socket DDR3 Intel H55 olarak buldum ama eski anakartımda fare ve klavye girişleri USB port olarak gözüküyor. Ekran kartım Powercolor.
Powercolor Ati Radeon HD6570 2GB 128Bit DDR3 (DX11). İşlemcim Intel Core i3-530 Processor (4M Cache, 2.93 GHz) .3 GB de RAM var 2 ayrı 1 ayrı özelliklerini bilmiyorum. Yeni anakart olarak neyi önerebilirsiniz birde yeni RAM almayı düşünüyorum ne almalıyım. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam 1156 pin için uyumlu olan anakartların hepsi PS/2 girişli zaten. Ayrıca klavye mouse usb portlara takılarak çalıştırılabilir. Ram ekleme yapılacaksa diğer ramlerin mhz'sine uygun olması lazım. Anakart biraz eski. Yeterli durumunuz varsa yeni bilgisayar toplayabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı