i3-540 4 GHz sonrası 105 derece oluyor

ZerefDragneel

Hectopat
Makaleler
1
Yer
localhost
Selam, hemen konuya geçeceğim. İşlemcim i3-540 ve 3.06 GHz iken 4 GHz'ye overclock yaptım.
Anakartta overclock yerindeki değeri çok az yükselttim, 4 GHz oldu. Her neyse, Temp Core'dan baktığımda 105 derece gözüküyor. Macun değiştirme zamanı gelmiş mi, yoksa overclock yüzünden normal mi?

Ayrıca ekran kartımda GT 630 boşta 46 derece oluyor oda çok fazla normal gelmedi MSI Afterburner normal değerler Core clock 810 Memory 900 Memory 1080 yapdığımda stabil oldu daha arttırmadım Core clockda 820 yaptım.

Hocam OC yaptıktan sonra performansta çok fazla değişme olmuyorsa ufak bir OC ile de yetinebilirsiniz. Gayet pahalı bir işlemci. Yazık olmasın sonra.

Neee fiyatına yeni baktım.

Screenshot_2021-03-06-12-41-43-357_com.android.chrome.jpg

O kadar pahalı mıydı ya aldığımızda bu.
Not: Feride annemin ismi onun kredi kartı :D

Selam, hemen konuya geçeceğim. İşlemcim i3-540 ve 3.06 GHz iken 4 GHz'ye overclock yaptım.
Anakartta overclock yerindeki değeri çok az yükselttim, 4 GHz oldu. Her neyse, Temp Core'dan baktığımda 105 derece gözüküyor. Macun değiştirme zamanı gelmiş mi, yoksa overclock yüzünden normal mi?
Hocam 105 derece gibi bir değeri görüyorsa işlemcinize ağır bir overclock işlemi yapmışsınız. Ve stock fan ile yapıyorsunuz...
Biraz haddini kaçırmışsınız

İşlemci 32 nanometre ısnmasında ne yapsın ayrıca. Intel stok fanla 4 GHz yapıp iyi ki yakmamışsın.

Geri
Yukarı