İ3 540 ve 9800GT sistem için Windows 10 vs 7

Windows 8.1'in desteği bitecek. Microsoft şimdiden Windows 10 veya 11'e yükseltme uyarıları veriyordur. Windows 7 daha iyi olmaz mı?

Kendiniz diyorsunuz desteği bitecek diye. 2 yıl önce desteği kesilmiş bir işletim sistemini kurmanızı tavsiye etmem.
8.1 ya da Windows 10 kurun.

Kendiniz diyorsunuz desteği bitecek diye. 2 yıl önce desteği kesilmiş bir işletim sistemini kurmanızı tavsiye etmem.
8.1 ya da Windows 10 kurun.

Zaten Windows 10 şu an kurulu ama ben 10'da mı kalmalıyım? Yoksa 7 mi kurmalıyım diyorum. Desteği bitmesi çok önemli değil yeter ki hızlı ve performanslı olsun benim için yeter. Not: Windows 10'u hard disk değiştirerek bilgisayarcımız kurdu normalde 7 vardı.

Zaten Windows 10 şu an kurulu ama ben 10'da mı kalmalıyım? Yoksa 7 mi kurmalıyım diyorum. Desteği bitmesi çok önemli değil yeter ki hızlı ve performanslı olsun benim için yeter. Not: Windows 10'u hard disk değiştirerek bilgisayarcımız kurdu normalde 7 vardı.

Windows 10'da kalın hocam.

Windows 10'da kalın hocam.

Tamam hocam. Windows 8.1'i kuramazdım bende sadece Windows 7 Home Premium ürün anahtarı var. Windows 10'da dijital etkinleştirildi bende yok.
@GokhanYigitGya Siz ne düşünüyorsunuz? 7'ye güncelleme aldırabildiğimiz için sorun olacağını sanmıyorum.

Son düzenleme:
Tamam hocam. Windows 8.1'i kuramazdım bende sadece Windows 7 Home Premium ürün anahtarı var. Windows 10'da dijital etkinleştirildi bende yok.
@GokhanYigitGya siz ne düşünüyorsunuz? 7'ye güncelleme aldırabildiğimiz için sorun olacağını sanmıyorum.

Önerim:
Windows 7 SP1 (esu bypass'lı) bilgisayarı çok oyun için kullanmazsanız bir sıkıntı olmaz. Ama hatırlatma Chrome desteği 2023 başında sona eriyor.

Önerim şu:
Oyun için ise Windows 10 LTSC 2019.
Web amaçlı kullanım: Windows 7 SP1 (esu bypass'lı)
Sebebi şu:
LTSC 2021 da fazla ağır gelebileceğinden LTSC 2019'yı önerdim oyun için. Hem normal Windows 10'dan 4 yıl daha fazla destek alıyor 😃
Sağlam lisans satıyor LTSC keyi.
Sağlam lisansa gir.
Arama kutusuna LTSC diye arat.
Sonuca tıkla.
Versiyon seçeneklerden LTSC 2019 yazanı seç.

Dragon Mania Efsaneleri, Minecraft hariç oyun oynamıyorum. Onun dışında Web'de geziyorum bazen de Spotify'da müzik dinliyorum. Windows 7 SP1 kurarsam Home Premium anahtarı geçerli olur mu? Yoksa Windows 10 ürün anahtarını mı otomatik kullanıyor?

Geri
Yukarı