İ3 540 ve 9800GT sistem için Windows 10 vs 7

Dragon mania efsaneleri, Minecraft hariç oyun oynamıyorum. Onun dışında Web'de geziyorum bazen de Spotify'da müzik dinliyorum. Windows 7 SP1 kurarsam Home Premium anahtarı geçerli olur mu? Yoksa Windows 10 ürün anahtarını mı otomatik kullanıyor?

Windows 7 Home Premium anahtarı SP1 de de geçerli olur ama Technopat'taki ISO dosyalarını kullan.😁
Sonuçta SP1 ücretsiz ve artık yeni Windows 7 güncellemeleri için zorunlu.
Minecraft Java olarak çalışıyor.
Dragon Mania'yı bilmiyorum onun sistem gereksinimlerine bakın siz.

Windows 7 Home Premium anahtarı SP1 de de geçerli olur ama Technopat'taki ISO dosyalarını kullan.😁
Sonuçta SP1 ücretsiz ve artık yeni Windows 7 güncellemeleri için zorunlu.
Minecraft Java olarak çalışıyor.
Dragon Mania'yı bilmiyorum onun sistem gereksinimlerine bakın siz.

Dragon Mania için Microsoft Store'da bunu yazmışlar. Windows 7 SP1'de çalışır mı?

Ekran görüntüsü 2022-10-05 100511.png

Windows 8.1 kurmanızı tavsiye ederim.

Windows 8.1, Windows 7'ye göre daha mı iyi?

Son düzenleme:
Dragon Mania için Microsoft Store'da bunu yazmışlar. Windows 7 SP1'de çalışır mı?

Eki Görüntüle 1535957

Windows 7 de Microsoft Store yok, herhangi bir Microsoft Store uygulamasını çalıştıramazsınız. Windows 7 8.1'e göre biraz daha eski bir işletim sistemi. Windows 8.1 Windows 7 kadar hafif ve hızlı bir işletim sistemidir, eğer kurarsanız 8.1 Single Language versiyonunu kurun.

Dragon mania için Microsoft Store'da bunu yazmışlar. Windows 7 SP1'de çalışır mı?

Eki Görüntüle 1535957

Microsoft Store uygulaması ise size LTSB 2016'yı önerebilirim. Hem o sürüme sonradan Microsoft Store kurabilirsiniz. Hem de Minecraft'ı da o oyunu da çslıştırabilir.
2026'ya kadar desteği var.
Bu linkten lisans alabilirsiniz:
Alırken versiyon seçeneklerinden LTSB 2016'yı seçmeyi unutmayın.
ISO için:
32 Bit Türkçe: tr_windows_10_enterprise_2016_ltsb_x86_dvd_9058186
64 Bit Türkçe: tr_windows_10_enterprise_2016_ltsb_x64_dvd_9057891

Windows 7 de Microsoft Store yok, herhangi bir Microsoft Store uygulamasını çalıştıramazsınız. Windows 7 8.1'e göre biraz daha eski bir işletim sistemi. Windows 8.1 Windows 7 kadar hafif ve hızlı bir işletim sistemidir, eğer kurarsanız 8.1 Single Language versiyonunu kurun.

Sistem gereksinimleri minimum Windows 10 beta olduğundan 8.1 olmaz.

Microsoft Store uygulaması ise size LTSB 2016'yı önerebilirim. Hem o sürüme sonradan Microsoft Store kurabilirsiniz. Hem de Minecraft'ı da o oyunu da çslıştırabilir.
2026'ya kadar desteği var.
Bu linkten lisans alabilirsiniz:
Alırken versiyon seçeneklerinden LTSB 2016'yı seçmeyi unutmayın.
ISO için:
32 Bit Türkçe: tr_windows_10_enterprise_2016_ltsb_x86_dvd_9058186
64 Bit Türkçe: tr_windows_10_enterprise_2016_ltsb_x64_dvd_9057891

Sistem gereksinimleri minimum Windows 10 beta olduğundan 8.1 olmaz.

Lisans şu an satın alamam bu sistem için hangi Windows sürümü iyi ise onu yükleyeceğim. Desteğinin kesilmesi önemli değil hızlı ve performanslı olsun. Zaten Windows 10'un da desteği bittikten sonra mecbur kullanacağız. 11'i zaten desteklemiyor. Bu sistemle yaşamaya çalışıyoruz, yenisini alacak gücüm yok.

Lisans şu an satın alamam bu sistem için hangi Windows sürümü iyi ise onu yükleyeceğim. Desteğinin kesilmesi önemli değil hızlı ve performanslı olsun. Zaten Windows 10'un da desteği bittikten sonra mecbur kullanacağız. Bu sistemle yaşamaya çalışıyoruz, yenisini alacak gücüm yok.

O zaman mecbur Windows 10. çünkü oyun minimum Windows 10 istiyor.
Ama Dragon Mania'dan vazgeçerseniz Windows 7 tavsiyemdir.

Geri
Yukarı