i3 6006u için en performanslı Windows hangisi?

Windows'un Single Language sürümü başta açılan uygulamarı falan kapatın bir de indirirken Microsoft'un sitesinden multi Edition'u seçip Rufus'la kurun böylece saçma sapan OneDrive abone olun tarzında bomboş şeylerle uğraşmazsınız.
Sonra Windows'la gelen uygulamaları silin fark edecektir.

Gördüğüm en iğrenç Win sürümü olanilir. Biz kullanıyoz, kötü sistemimiz 16 GB RAM i5 8300h GTX 1050 4 GB ama bu sistemde bayağı kötü çalışıyor. Windows 11 yaptık yine aynı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gördüğüm en iğrenç Win sürümü olanilir. Biz kullanıyoz, kötü sistemimiz 16 GB RAM i5 8300h GTX 1050 4 GB ama bu sistemde bayağı kötü çalışıyor. Windows 11 yaptık yine aynı.

Oyun için Windows 11 Home'ya da Single Language olabilir.Pro olmaz.Ayrıca biraz da şans işi Windows kiminde iyi çalışıyor kiminde kötü ben hepsini denedim aşağı yukarı masaüstünde takılmalar oluyor her Windows sürümünde NVIDIA'yı Denetim Masası'ndan yüksek performanslıyı seçip idare ediyorum.Sorun istemiyorsanız dediğim şekilde Windowsu rufusla yazdırın sonra yazdıklarımı yapın bios ve chipseti güncellemeyide unutmayın.Birde hatalara çok takılmayın 1.5 sene uğraştım bazı şeyler düzelmiyor.

Windows 8.1 veya Windows 10'un eski sürümlerini kullanabilirsiniz hocam.

HDD’li sisteme 7 nin üstü yüklenmez. 8.1 bir ihtimal ama 7’nin seriliğini vermez. SP1 Enterprise ISO’su indir format at bütün güncellemeleri kur sonra rahatına bak. Çok ki güvenlik konusunda endişelerin varsa antivirüs kurarsın.

Eğer SSD alırsan 10 ya da 11 e gönül rahatlığıyla geçebilirsin sistemin güzel

Geri
Yukarı