i3 6100 İleride Sorun Çıkarır Mı?

Hkyinn

Kilopat
Sorum başlıkta yazdığı gibi. 2400 TL'yi çok aşmayacak şekilde monitör dahil PC toplamak istiyorum. Ekte 2 sistemin de fotoğrafı var hangisini önerirsiniz?

''İ3 ileride sorun çıkarır, işlemciye yük bindiren oyunlarda oynayamazsın bile.'' diye birçok yorum gördüm. Sisteme upgrade yapmayacağım. Lazım olursa ileride 1 tane daha 8GB RAM eklerim. İ3 6100 ileride sorun çıkarır mı? Eğer çıkarırsa parçalardan biraz kısıp ekteki gibi i5 6402p almak mantıklı mı sizce? İ5 alırsam işlemci (bence) gereksizce fazla iyi oluyor. GTX 950 için i5 6402p fazla gibi. Ama ileride sıkıntı yapmasını da istemiyorum. Sizce ne yapayım?

Anakartı kısmalı mıyım sizce? Sonuçta upgrade yapmayacağım. Fiyatı daha çok olan anakartların ömürleri de mi daha fazla oluyor? Uzun süreler boyunca kullanabileceğim (5+ Yıl) bir sistem toplamak istiyorum.

Topladığım sistemlerden ikisi de iyi değil derseniz bana bütçemi aşmayacak şekilde PC toplayabilir misiniz?

ts1.PNG ts2.PNG

Neden sorun çıkarsın ki? Hala C2Q işlemci kullanan arkadaşlar bile GTA V oynuyor. Abarttıkça abartıyorlar. Ya he he diyip geçmek gerek. Sonuç olarak i3 6100 gayet güzel işlemci, alınmasında hiçbir sakınca yoktur. İmkan varsa zaten i5 falan alırsınız.

Neden sorun çıkarsın ki? Hala C2Q işlemci kullanan arkadaşlar bile GTA V oynuyor. Abarttıkça abartıyorlar. Ya he he diyip geçmek gerek. Sonuç olarak i3 6100 gayet güzel işlemci, alınmasında hiçbir sakınca yoktur. İmkan varsa zaten i5 falan alırsınız.
Core 2 Quad ile GTA V mi? Oynasanız bile yaşayacağınız şey zevk değil işkence olur.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı